Co się dzieje przy ul. Roosevelta? [zdjęcia]

10 października 2019, 12:08, red
fot. Anna Kluwak
Od połowy września trwają prace budowlane przy ul. Roosevelta, co wiąże się z wyłączeniem jednego pasa ruchu ze sporymi utrudnieniami dla kierowców. Wiele osób dopytuje się, co tam się dzieje i skąd te roboty? Jak się okazuje, to wszystko w ramach przebudowy i remontu kanalizacji deszczowej.

W poniedziałek 16 września został zajęty lewy pas ruchu południowej jezdni ul. Roosevelta na odcinku ok. 30 metrów i rozpoczęły się prace z użyciem ciężkiego sprzętu. Zwężenie ul. Roosvelta do jednego pasa, to spore utrudnienia w ruchu dla kierowców, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Dlatego też wiele osób dopytywało się, co się dzieje przy ul. Roosevleta i jak długo potrwają te prace. Jak się okazuje, inwestycja jest prowadzona w ramach zadania „Rozbudowa, przebudowa i remont kanalizacji deszczowej wraz z układem podczyszczania wód opadowych oraz budową nowego wylotu do rzeki Kłodawki”.

Obecnie prace polegają na renowacji kanału deszczowego tzw. metodą bezwykopową, czego skutkiem jest właśnie częściowe wyłączenie lewego pasa ruchu ul. Roosevelta za skrzyżowaniem Słowiańska – Kosynierów Gdyńskich w stronę ul. Wyszyńskiego. Częściowo wyłączony został też lewoskręt w ul. Kosynierów Gdyńskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to te prace potrwają do końca października.

W realizacji jest również budowa układu odpływowego w rejonie Al. ks. Andrzejewskiego wraz z wylotem do rzeki Kłodawki oraz budowa układu podczyszczania wód opadowych. Wskazany zakres prac wiąże się z częściowym wyłączeniem prawego pasa ruchu Al. ks. Andrzejewskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mieszka I do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. Prace mają potrwać do końca roku.

W ramach prowadzonych prac wykonywane będą również dodatkowe wpusty uliczne w ul. Kosynierów Gdyńskich. Tutaj roboty mają rozpocząć się po 1 listopada.

Fotoreportaż


1/7 Prace przy ul. Roosevelta

1/7 Prace przy ul. Roosevelta

2/7 Prace przy ul. Roosevelta

2/7 Prace przy ul. Roosevelta

3/7 Prace przy ul. Roosevelta

3/7 Prace przy ul. Roosevelta

4/7 Prace przy ul. Roosevelta

4/7 Prace przy ul. Roosevelta

5/7 Prace przy ul. Roosevelta

5/7 Prace przy ul. Roosevelta

6/7 Prace przy ul. Roosevelta

6/7 Prace przy ul. Roosevelta

7/7 Prace przy ul. Roosevelta

7/7 Prace przy ul. Roosevelta

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości