Nowe pojemniki i punkty zbiórki odpadów w Gorzowie

2 października 2019, 09:26, ak
fot. archiwum
W 2020 roku w Gorzowie ma rozpocząć się budowa podziemnych i półpodziemnych pojemników na odpady oraz dwóch nowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Nowe pojemniki pojawią się przede wszystkich przy ul. Łokietka i Dąbrowskiego. Natomiast dwa PSZOKi zostaną wybudowane przy ul. Fieldorfa-Nila i ul. Rolnej.

Od dłuższego czasu Związek Celowy Gmin MG-6 szykuje się do realizacji inwestycji, w ramach której na terenie Gorzowa i okolicznych gmin zostaną wybudowane podziemne i półpodziemne pojemniki na odpady. Gorzowscy radni zgodzili się na udostępnienie terenu ZCG MG6 na budowę podziemnych pojemników oraz Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

- W piątek 27 września został złożony projekt o dofinansowanie realizacji tego zadania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość szacowana projektu to 2,4 mln zł. Jednocześnie do końca października planowane jest złożenie wniosku do RPO Lubuskie 2020 o dofinansowanie budowania półpodziemnych i podziemnych pojemników połączonego z budowaniem PSZOKów w podgorzowskich gminach i Gorzowie. A także estetycznych obudów gniazd publicznych w ościennych gminach. Wartość planowana projektu 7,4 mln przy dofinansowaniu na poziomie 4,4 mln – opowiada Katarzyna Szczepańska, dyrektor Związku Celowego Gmin MG6.

Ocena projektów oraz podpisanie umowy może potrwać do końca marca 2020 roku. Następnie ZCG MG6 będzie mogło ogłosić przetarg na realizację inwestycji i wybrać wykonawcę robót. Związek planuje łącznie wybudować 13 gniazd pojemników półpodziemnych i podziemnych na odpady komunalne, z czego 8 gniazd pojemników zostanie zlokalizowanych na terenie Gorzowa, pozostałe będą wybudowane na terenie gmin. W Gorzowie półpodziemne i podziemne pojemniki pojawią się przy ul. Łokietka, Dąbrowskiego, Obotryckiej i ul. Dworcowej. Z kolei dwa Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zostaną wybudowane przy ul. Fieldorfa-Nila oraz przy ul. Rolnej.

ZCG MG6 planuje zakończyć realizację wszystkich inwestycji na przełomie 2020 i 2021 roku. Jak podkreśla dyrektor Związku Celowego Gmin MG6 wszystko zależy oczywiście od procedur związanych z dofinansowaniem poszczególnych projektów oraz rozstrzygnięciem przetargów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x