Mieszkańcy obronili tereny zielone

30 września 2019, 17:29, mk
fot. archiwum
Mieszkańcy wygrali batalię dotyczącą sprzedaży terenu przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Chodziło o dużą działkę zlokalizowaną tuż przy bloku 102-112. Dzięki interwencji samych zainteresowanych, którzy w porę dowiedzieli się o planach sprzedaży działki i przeznaczenia terenu na cele handlowo-usługowe, miasto odstąpiło od tego pomysłu.

Cała batalia trwała kilka tygodni. Rozpoczęło się od spotkania mieszkańców w pobliskiej szkole podstawowej, później był apel a w końcu projekt uchwały autorstwa zarządców wspólnoty mieszkaniowej. Projekt zakładał zmianę warunków zagospodarowania przestrzennego z terenów pod zabudowę usługowo-handlową na tereny rekreacyjne. Jednak podczas ostatniej sesji Rady Miasta, gorzowscy rajdy nie zajęli się tą sprawą, z uwagi na wady prawne. Podobny projekt mieli złożyć też sami radni, a debata na ten temat miała odbyć się na październikowej sesji.

Jednak w poniedziałek gorzowskich magistrat ogłosił, że miasto ostatecznie odstąpiło od sprzedaży wspomnianej działki. - Po przeanalizowaniu argumentów sprzeciwu wobec planów sprzedaży działki na cele usługowo-handlowe, Miasto odstąpiło od tego pomysłu. Decyzję poprzedziły również konsultacje z radnymi Rady Miasta Gorzowa  - mówi Ewa Iwańska z wydziału informacji i promocji Urzędu Miasta w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości