31-latek zginął od jednego ciosu. Jego oprawca stanie przed sądem

19 września 2019, 20:50, ak
fot. Lubuska policja
Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Gorzowie akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Pascalowi U., który jednym ciosem spowodował u 31-letniego mieszkańca Gorzowa poważne obrażenia, których następstwem była śmierć mężczyzny. Wszystko działo się pod koniec marca przed jedną z gorzowskich dyskotek. Oskarżonemu mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Wszystko działo się pod koniec marca przy ul. Mostowej w Gorzowie. 22-letni Pascal U. , mieszkaniec Nowej Soli oraz 31-letni Wojciech I. byli uczestnikami zabawy w klubie Viva Disco z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca. Według nieoficjalnych informacji, pomiędzy mężczyznami miało dość do nieporozumienia, dlatego też około godz. 4 nad ranem 22-latek wybiegł z dyskoteki na dwór i zadał jeden cios 31-latkowi. Zaatakowany mężczyzna, upadł na chodnik. Zanim na miejsce przyjechało pogotowie, reanimację mężczyzny podjęli świadkowe. Niestety pomimo reanimacji, Wojciech I. zmarł w szpitalu.

Policjanci zatrzymali do sprawy pijanego 22-latka. Mężczyzna, kiedy wytrzeźwiał został przesłuchany. Prokurator postawił mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć. Pascal U. nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Natomiast sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował mężczyznę.

Przez pół roku prokurator prowadził śledztwo w sprawie tego zdarzenia. W międzyczasie był przedłużany areszt 22-latka, na co skarżył się sam oskarżony. Prokurator przesłuchiwał świadków, analizował monitoring i zbierał niezbędny materiał dowodowy. W końcu, do sądu został skierowany akt oskarżenia.

- W czwartek 12 września do Sądu Okręgowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia w sprawie Pascala U., który odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć 31-letniego Wojciecha I. Mężczyzna odpowie za uderzenie pięścią w głowę 31-latka w okolice żuchwy i spowodowanie w ten sposób pęknięcia lewej tętnicy kręgowej, co doprowadziło do masywnego krwotoku wewnątrz czaszkowego oraz powstania krwiaka mózgu. Te obrażenia spowodowały zgon mężczyzny – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Mężczyźnie grozi od 5 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Proces w tej sprawie powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości