Kolejne protesty przeciwko wytwórni asfaltu

16 września 2019, 16:07, ak
fot. archiwum
Tym razem przeciwnicy wytwórni mas bitumicznych nie będą protestować przy ul. Walczaka i blokować przejścia dla pieszych, ale przeniosą się pod Urząd Miasta Gorzowa. Protest przed magistratem odbędzie się we wtorek o godz. 11.

Od początku września mieszkańcy osiedla Magnolia Park oraz pobliskich bloków przy ul. Walczaka protestują przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych na terenach silwanowskich tuż za nowymi blokami, która jak tłumaczy wykonawca ma być tymczasowa i powstać tylko na czas przebudowy drogi krajowej nr 22. Natomiast przez cały tydzień, od poniedziałku 9 września do piątku 13 września grupa 100 osób sprzeciwiająca się budowie wytwórni asfaltu blokowała przejście dla pieszych na wysokości pętli autobusowej przy ul. Walczaka.

Taka forma protestu nie spodobała się wszystkim mieszkańcom, a w szczególności kierowcom. - Komu oni robią źle tym protestem? Oczywiście ludziom, którzy jadą do domu czy pracy. Rozgonić to towarzystwo, niech idą do Urzędu Miasta i tam protestują – podkreślał Mirek.

Jak się okazuje, przeciwnicy wytwórni mas bitumicznych już we wtorek 17 września przeniosą się właśnie pod Urząd Miasta. Protest pod hasłem "Informacja o zagrożeniach związanych z planowaną inwestycją - produkcja masy asfaltowej" rozpocznie się o godz. 11 przed magistratem przy ul Sikorskiego.

Protestująca grupa mieszkańców uważa, że budowa tymczasowej wytwórni mas bitumicznych obok ich osiedla to skandal i nie chcą takiej inwestycji tuż za płotem. Ponadto obawiają się jak na ich zdrowie wpłyną opary wydobywające się z wytwórni asfaltu. Podkreślają, że będą narażeni na działanie szkodliwych substancji chemicznych takich jak benzopiren, tlenki siarki i azotu, które mogą powodować nowotwory, problemy z układem oddechowym, a także bóle głowy, mdłości i wymioty. Tłumaczą, że obszar oddziaływania może sięgać aż 3,5 km od źródła emisji. A do tego nie chcą kurzu, hałasu i kursów kilkudziesięciu ciężarówek dziennie pod swoimi oknami.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości