Wiadomości

Co ze stacją paliw na os. Staszica?

2 lipca 2019, 19:50
fot. archiwum
Żadna inwestycja w ostatnim czasie w Gorzowie nie wzbudziła tyle emocji, co budowa stacji paliw przy ul. Fredry na os. Staszica. Pomimo protestów grupy mieszkańców, budowa nie została przerwana. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia stacji paliw?

Mieszkańcy os. Staszica o budowie stacji paliw przy sklepie Intermarche przy ul. Fredry dowiedzieli się pod koniec stycznia 2019 roku, kiedy ruszyły pierwsze prace. Grupa mieszkańców osiedla, a dokładnie 733 osoby oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Staszica" protestowała przeciwko budowie stacji paliw. Mieszkańcy żądali od władz Gorzowa wstrzymanie inwestycji i uniemożliwienie inwestorowi dalszych prac. Chociaż wiceprezydent Jacek Szymankiewicz próbował wyjaśnić protestującym, że budowa stacji paliw odbywa się zgodnie z planem i jest bezpieczna, to mieszkańcy nie chcieli go w ogóle słuchać. Trzeba pamiętać, że spółdzielnia w momencie, kiedy mogła odwołać się od decyzji w sprawie budowy stacji paliw, nie zrobiła tego.

Budowę stacji paliw, a przy okazji życie mieszkańcom pobliskich bloków postanowiła uprzykrzyć Spółdzielnia Mieszkaniowa "Staszica", która ustawiła szpaler żółtych słupków wzdłuż granicy działek. Przez co zablokowała wjazd na parking marketu od strony ul. Fredry, a przy okazji zabrała w ten sposób kilkadziesiąt miejsc parkingowych swoim mieszkańcom. Jednak to nie przeszkodziło inwestorowi w planach, bo zbudował wjazd na swój teren od ul. Wyczółkowskiego i prowadził prace w najlepsze.

Jak wygląda obecnie budowa stacji paliw? Wszystkie prace powoli zbliżają się do końca. Powstało już zadaszenie, które będzie znajdowało się nad dwoma dystrybutorami, w których będziemy mogli zatankować benzynę i olej napędowy. Natomiast zbiorniki na paliwo zostały głęboko zakopane w ziemi – mają wszelkie niezbędne systemy zabezpieczające i odsysające. Trwa wykańczanie podjazdu, prace wykończeniowe prowadzone są również w niewielkiej przybudówce, gdzie będzie można zapłacić za paliwo, kupić papierosy czy napoje.

- Jesteśmy już na finiszu wszystkich prac. Jeżeli nie będzie żadnych niespodziewanych problemów, to stacja paliw powinna zostać otworzona jeszcze w lipcu – mówi Zygmunt Tumielewicz, inwestor, właściciel Intermarche.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości