Wiadomości

Rewitalizacja parku Kopernika? Jeszcze nie teraz

2 lipca 2019, 14:39
fot. archiwum
Władze Gorzowa zamierzają unieważnić przetarg na rewitalizację parku Kopernika. Wszystko przez to, że oferty które złożyły dwie firmy, przewyższają budżet o 932 tys. zł oraz o 1 mln 48 tys. zł. Ponadto miasto planuje zmniejszyć zakres inwestycji jeżeli chodzi o pielęgnację zieleni.

Inwestycja pod hasłem "Zagospodarowanie terenu parku Kopernika" miała objąć rewitalizację parki od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej. Miała, bo władze Gorzowa zamierzają właśnie unieważnić przetarg.

Urzędnicy przez ostatnie dwa tygodnie analizowali oferty, które wpłynęły do przetargu. Na rewitalizację parku Kopernika miasto miało przeznaczone 3 mln 237 tys. zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Inmel z Poznania na kwotę 4 mln 169 tys. zł, a najdroższą Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski z Gorzowa na kwotę 4 mln 285 tys. zł.

Tym samym najwyższa oferta przewyższała budżet miasta o 932 tys. zł, a to zdaniem urzędników za dużo. Dlatego też władze Gorzowa nie dołożą brakującej kwoty i unieważnią postępowanie. Tym samym trzeba będzie ogłosić kolejny przetarg na rewitalizację parku.

Jak się okazuje, inwestycja która miała objąć modernizację dwóch głównych alejek w parku oraz odnowienie zieleni, ustawienie nowych koszy i ławek oraz skrzynek lęgowych dla ptaków czy budek dla wiewiórek ma zostać okrojona. Wszystko po to, aby zmniejszyć się w budżecie. W nowym przetargu, który zostanie ogłoszony jeszcze najprawdopodobniej w lipcu, zakres rewitalizacji zostanie zmniejszony w przypadku zieleni. To stawia pod znakiem nowe nasadzenia, w tym zasianie trawy. Co istotne, inwestycja w ogóle nie miała obejmować remontu fontanny.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości