Wiadomości

Warsztaty z pierwszej pomocy małym dzieciom

2 lipca 2019, 18:43, red
fot. facebook.com/bezpiecznymaluch
W piątek 12 lipca w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbędą się specjalne warsztaty dla kobiet w ciąży oraz rodziców małych dzieci. Warsztaty będą dotyczyły udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom oraz kobietom w ciąży. Wstęp wolny, ale trzeba się wcześniej zarejestrować.

Kampania „Bezpieczny maluch” prowadzona jest na terenie całej Polski, a w piątek 12 lipca o godz. 17 w szpitalu wojewódzkim przy ul. Dekerta w Gorzowie odbędą się specjalne warsztaty przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz rodziców małych dzieci. Warsztaty będą dotyczyły udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży i będą prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak udzielić pierwszej pomocy niemowlakowi w przypadku bezdechu, działa obcego w drogach oddechowych czy utraty przytomności. Ratownik opowie również o bezpiecznym śnie niemowlaka i zespole śmieci łóżeczkowej. A także dowiedzą się jak pomóc ciężarnej kobiecie, która w trakcie ciąży jest bardziej narażona na dolegliwości zdrowotne, których skutkiem może być nagłe omdlenie lub zasłabnięcie. Należy pamiętać, że u ciężarnej mamy mniej czasu na skuteczną resuscytację niż w przypadku innej osoby bądź dziecka oraz że czynności ratownicze wyglądają troszkę inaczej niż w przypadku innych dorosłych.

Ponadto zostaną przeprowadzone specjalne warsztaty “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsza rejestracja. Zarejestrować się na warsztaty można TUTAJ.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości