Wiadomości

Plaża w Karninie oficjalnie otwarta

1 lipca 2019, 17:18
fot. archiwum
Przez ostatnie tygodnie plaża nad jeziorem w Karninie była oblegana zarówno przez mieszkańców gminy Deszczno, jak i mieszkańców Gorzowa, pomimo tego że była wciąż placem budowy i był na nią zakaz wstępu. W końcu, w poniedziałek 1 lipca kąpielisko zostało oficjalne otwarte, a płot który został sforsowany przez plażowiczów został ściągnięty. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone przez ratowników.

Budowa nowej plaży w Karninie w gminie Deszczno to była długo wyczekiwana inwestycja nie tylko przez mieszkańców gminy, ale również przez gorzowian. Budowa nowej plaży wraz z nowym pomostem, placem zabaw, siłownią, wiatami do grillowania oraz łazienkami i prysznicami kosztowała blisko 3,5 mln zł. Efekt? Tak pięknej plaży gminie Deszczno mogą pozazdrościć wszyscy.

Chociaż prace zakończyły się pod koniec maja i plaża była gotowa już na początku czerwca, to wciąż była placem budowy. Dlatego też kąpieliska był ogrodzony, a na płocie wisiały tabliczki z napisami "UWAGA! Teren budowy. Wstęp wzbroniony". To jednak nie przeszkadzało plażowiczom z korzystania z kąpieliska. Ci najpierw zrobili dziury w płocie w kilku miejscach, przez które wchodzili na teren plaży, a później zniszczyli bramę przy głównym wejściu. Wykonawca naprawiał ogrodzenie kilka razy, ale za chwilę było ponownie niszczone.

Dlatego też w każdy upalny dzień na plaży nad jeziorem w Karninie były dosłownie tłumy. Ciężko było znaleźć miejsce na rozłożenie ręcznika oraz znaleźć miejsce parkingowe w okolicy jeziora. Wiele osób wprost przyznawało, że wie o tym, że jest zakaz wstępu, ale jest tak piękna pogoda, że aż żal było nie skorzystać z pięknej plaży. Plażowicze wiedzieli, że wchodzą na teren budowy na własne ryzyko.

Zgodnie z zapowiedziami gminy, w poniedziałek 1 lipca kąpielisko nad jeziorem w Karninie zostało oficjalnie otwarte i teraz każdy z plażowiczów może czuć się tam bezpiecznie. - Dzisiaj ściągnęliśmy ogrodzenie, więc można bez żadnych problemów korzystać z kąpieliska. Od dzisiaj również jest zarządca, który będzie opiekował się obiektem i dbał o porządek oraz bezpieczeństwo plażowiczów. Natomiast nad bezpieczeństwem osób kąpiących się będą czuwali ratownicy, a cały teren jest dodatkowo monitorowany – mówi Aleksander Szperka, zastępca wójta gminy Deszczno.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości