Przetarg na rozbudowę podstawówki unieważniony

28 czerwca 2019, 21:30
Gorzowscy radni postanowili dołożyć brakujące 3,2 mln zł do rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 20, tak aby miasto mogło rozstrzygnąć przetarg. Chociaż pieniądze się znalazły, to urzędnicy unieważnili przetarg.

Wszystkie trzy wcześniejsze przetargi na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów zakończyły się unieważnieniem. Powód? Oferty złożone przez firmy były nawet dwukrotnie wyższe od tego, co magistrat zapisał w budżecie.

Teraz do czwartego przetargu wpłynęło aż 5 ofert, które również przewyższały budżet. Urzędnicy wyliczyli, że rozbudowa podstawówki będzie kosztowała 9,5 mln zł. Natomiast najtańsza oferta była wyższa o 3 mln 235 tys. zł, a najdroższa przewyższała budżet o 6 mln 269 tys. zł.

Aby nie ogłaszać kolejnego przetargu i w końcu wybrać wykonawcę robót, gorzowscy radni podczas środowej sesji Rady Miasta Gorzowa podjęli decyzję o przesunięciach w budżecie i dołożeniu brakujących 3,2 mln zł do rozbudowy szkoły. Tak, aby magistrat mógł rozstrzygnąć postępowanie i wybrać najtańszą ofertę, którą złożyła firma PPUH Drew-Plast Dariusz Mazowiecki z Kłodawy na kwotę 12 mln 735 tys. zł.

Niestety radość z tego, że zatłoczona podstawówka w końcu zostanie wyremontowana nie potrwała długo. W piątek urzędnicy unieważnili przetarg z uwagi na błędy formalne w postępowaniu przetargowym.

- Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione, gdyż obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego ze względu na rozbieżne zapisy dokumentacji przetargowej, co spowodowało złożenie ofert niemożliwych do porównania - czytamy w uzasadnieniu unieważnienia postępowania przetargowego.

To oznacza, że urzędnicy będą musieli ponownie rozpisać przetarg na rozbudowę podstawówki na Górczynie, co po raz kolejny opóźni realizację inwestycji.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości