Będzie nowy przetarg na rozbudowę szkoły na Górczynie

29 czerwca 2019, 10:33, red
Urzędnicy unieważnili przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20, chociaż udało się znaleźć brakujące 3,2 mln zł. Powodem unieważnienia postępowania były błędy w wycenach. Teraz władze Gorzowa planują ogłosić nowy przetarg już po weekendzie. Chcą jeszcze w lipcu wybrać wykonawcę robót.

Wszystkie cztery przetargi na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów zostały unieważnione. Do ostatniego postępowania zgłosiło się aż pięć firm. Miasto miało przeznaczone na rozbudowę podstawówki 9,5 mln zł, ale najtańsza oferta przewyższała budżet o 3 mln 235 tys. zł.

Dlatego też na wniosek prezydenta Jacka Wójcickiego, gorzowscy radni podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę 26 czerwca podjęli decyzję o przesunięciach w budżecie i dołożeniu brakującej kwoty. Tak, aby magistrat mógł rozstrzygnąć postępowanie i wybrać najtańszą ofertę, którą złożyła firma PPUH Drew-Plast Dariusz Mazowiecki z Kłodawy na kwotę 12 mln 735 tys. zł. Jednak w piątek 28 czerwca magistrat unieważnił postępowanie przetargowe na rozbudowę szkoły, co zaskoczyło wszystkie osoby zainteresowane rozbudową zatłoczonej szkoły na os. Górczyn.

Władze Gorzowa szybko zareagowały na unieważniony przetarg i już w sobotę 29 czerwca zapowiedziały, że po weekendzie zostanie ogłoszone nowe postępowanie przetargowe, tak aby nie tracić czasu i żeby wykonawca został wybrany jeszcze w lipcu.

- Dostrzegliśmy błędy w wycenach oferentów. Różne kryteria wycen powodowały, że nie było możliwe obiektywne zweryfikowanie ofert. Ponieważ mogło to spowodować komplikacje prawne i problemy w realizacji przedsięwzięcia, unieważniliśmy ten przetarg. Natychmiast ogłaszamy nowy. To pozwoli na bezproblemowe rozstrzygnięcie go w krótkim terminie i przystąpienie do remontu – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Nowe postępowanie przetargowe ma zostać ogłoszone w czwartek 4 lipca.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości