Kolejny etap przebudowy Szczecińskiej

27 czerwca 2019, 12:18
fot. archiwum
W poniedziałek 1 lipca rozpocznie się kolejny etap prac przebudowy ul. Szczecińskiej. Wykonawca przeniesie się na północy pas ruchu i udostępni dla kierowców pas południowy, gdzie dotychczas były prowadzone roboty. Ruch cały czas będzie odbywał się wahadłowo.

Przebudowa ul. Szczecińskiej na odcinku niespełna 600 metrów od węzła S3 do skrzyżowania z ul. Mosiężną ma potrwać do 31 października. Koszt inwestycji to 3 mln 987 tys. zł. Firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna, która wygrała przetarg, podzieliła prace na etapy.

W poniedziałek 1 lipca wykonawca planuje rozpoczęcie kolejnego etapu prac przebudowy ul. Szczecińskiej. Dla ruchu zostanie udostępniony południowy pas ruchu (o długości 235 metrów), gdzie dotychczas prowadzono roboty drogowe, a zamknięty pas północny, na który przeniosą się drogowcy.

- Z uwagi na długość przebudowywanej ulicy niezbędne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego, sterowanego za pomocą sygnalizacji świetlnej lub ręcznie, przez uprawnione do tego osoby. Nadal będzie zamknięty wyjazd z ulicy Mosiężnej. Bez zmian przy tej ulicy funkcjonować będzie zastępcza pętla dla autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji – informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

W związku z zamknięciem skrzyżowania ul. Szczecińskiej i Mosiężnej zachowany zostanie objazd przez ulicę Złotego Smoka do ul. Mosiężnej i KSSSE dla kierowców jadących od Baczyny i Gorzowa.

Co zostanie zrobione?

Oprócz przebudowy samej jezdni ul. Szczecińskiej, roboty obejmą również skrzyżowanie ul. Mosiężną. Dla kierowców jadących od strony miasta zostanie wydzielony pas do lewoskrętu w ul. Mosiężną. A w rejonie zostanie wyznaczone przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. Oprócz tego wykonawca musi zająć się budową chodników, ścieżki rowerowej i zatok autobusowych. Zostanie również wybudowana kanalizacja deszczowa oraz pojawi się nowe oświetlenie drogowe. Wykonawca będzie zobowiązany do nasadzeń zastępczych po wycince drzew kolidujących z planowaną inwestycją.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości