Praca jakiej szukasz

Zmarzlik dziewiąty w Pradze

15 czerwca 2019, 23:16, speedwaynews.pl
fot. Patryk Stachowiak/archiwum
Wygrał w dwóch pierwszych seriach startów, potem złapał zadyszkę, ale w półfinale i finale znowu okazał się najlepszy. Janusz Kołodziej po raz pierwszy w karierze zwycięża w rundzie cyklu Grand Prix, a trzecie miejsce zajął Patryk Dudek! Gorzowianin - Bartosz Zmarzlik zajął dopiero 9 miejsce.

Zawody w Pradze początkowo nie budziły większych emocji, a gwarancją zwycięstwa był start z czwartego pola. W pierwszych sześciu biegach zawodnicy w żółtym kasku zdobyli 17 na 18 możliwych punktów. To zaczęło się z czasem zmieniać, a prawdziwy chaos na torze zrobił się w piątej serii startów, podczas której nad stadion dotarł deszcz. Zawody udało się jednak dokończyć.

Do półfinału awansowała dwójka biało-czerwonych. Janusz Kołodziej i Patryk Dudek zdobyli po 9 punktów, co okazało się minimalną liczbą potrzebną do awansu. 8 oczek Bartosza Zmarzlika i 7 Macieja Janowskiego już po rundzie zasadniczej odesłało ich pod prysznic.

Obaj pozostali w grze Polacy jechali w drugim półfinale i udało im się przez niego przebrnąć, choć „DuZers” miał przy tym sporo szczęścia. Defekt zaliczył bowiem jadący na drugim miejscu Emil Sajfutdinow, a Fredrik Lindgren popełnił błąd podczas ataku, gdy już praktycznie wyprzedzał zielonogórzanina.

Więcej o GP Czech na portalu speedwaynews.pl, w artykule pt.: Janusz Kołodziej wygrywa Grand Prix Czech!


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x