Gorzów wygrywa, ale Toruń wywozi punkt bonusowy

9 czerwca 2019, 18:34, speedwaynews.pl
fot. Patryk Stachowiak/archiwum
Zanosiło się na pogrom, a zakończyło meczem na noże i ogromną kontrowersją. Truly.work Stal Gorzów Wielkopolski gładko pokonała Get Well Toruń, ale walka o punkt bonusowy trwała do samego końca. Ostateczny wynik to 49:41, co w dwumeczu premiuje drużynę gości w wymiarze 90:89!

10:2 po dwóch biegach, 17:7 po czterech, 25:11 po sześciu. Pierwsza faza spotkania pomiędzy truly.work Stalą Gorzów a Get Well Toruń wskazywała na pogrom. Po jednym udanym starcie Chrisa Holdera i Nielsa Kristiana Iversena niewiele dawało, bo obaj mieli już na koncie także wpadkę. Dobrze radził sobie tylko Jason Doyle. W tym momencie żółto-niebiesko-biali nie walczyli już praktycznie o zwycięstwo, a jedynie o zdobycie 41 punktów, co dawało im bonus do tabeli po 49:40 w pierwszym spotkaniu.

Sygnał do odrabiania strat dał bieg ósmy, w którym Jason Doyle i Niels Kristian Iversen ograli Bartosza Zmarzlika i Rafała Karczmarza. Zrobiło się dwanaście oczek straty w spotkaniu i trzy w dwumeczu. Taki stan rzeczy utrzymał się do gonitwy dwunastej włącznie. Do wyjątkowo kontrowersyjnej sytuacji doszlo bieg później.

Przy podwójnym prowadzeniu Jasona Doyle'a i Jacka Holdera zupełnie nieatakowany upadł ostatni Anders Thomsen. Duńczyk nie spieszył się także przy schodzeniu z toru. Eksperci stacji nc+, Tomasz Bajerski i Sławomir Kryjom, dość jednoznacznie mówili o „pomarańczowej” kartce dla zawodnika truly.work Stali Gorzów. Sędzia zawodów Michał Sasień ukarał jednak Thomsena „tylko” wykluczeniem z wyścigu. W powtórce zawodnicy Get Well zdołali jednak powtórzyć podwójną wygraną nad Szymonem Woźniakiem, co zmniejszyło stratę gości do ośmiu punktów – i wyprowadziło ich przed truly.work Stal w dwumeczu.

W gonitwie czternastej Get Well prowadził 4:2 i bardzo przybliżał się do punktu bonusowego. Na ostatnim łuku ten sam Anders Thomsen, który bieg wcześniej wywołał takie kontrowersje, wyprzedził jednak Nielsa Kristiana Iversena! W tej sytuacji torunianie na zakończenie meczu potrzebowali co najmniej remisu, gorzowianie – biegowego zwycięstwa inne niż 3:2. Po kapitalnej walce na dystansie goście zdołali objechać Szymona Woźniaka i do grodu Kopernika wracają z bezcennym w ich sytuacji punktem bonusowym!

Więcej o tym meczu na portalu speedwaynews.pl w artykule pt. „Ogromne emocje i kontrowersje w Gorzowie. Get Well wyszarpuje bonus o jeden punkt!”


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x