Zmarzlik wygrywa GP Słowenii

1 czerwca 2019, 22:03, speedwaynews.pl
źródło: canal+
Bartosz Zmarzlik wygrywa 2. rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata, która w sobotę odbyła się na torze w Krško. Polak w ostatnim, najważniejszym biegu dnia przywiózł za swoimi plecami Martina Vaculika i Leona Madsena.

Od początku zawodów turniej był bardzo wyrównany, a najlepiej radził sobie w nim Bartosz Zmarzlik, który odniósł w rundzie zasadniczej najwięcej zwycięstw - cztery i to mu dało triumf w tej fazie zawodów. Skuteczny był również Martin Vaculik i Emil Sajfutdinow i to ta trójka wiodła zdecydowany prym.

Slovenian FIM Speedway Grand Prix w Krško - GALERIA ZDJĘĆ

Do półfinału awansował także Patryk Dudek, a minimalnie pod kreską sklasyfikowano Janusza Kołodzieja. Słabo na słoweńskiej ziemi wypadł z kolei ostatni z Polaków - Maciej Janowski, któremu cztery oczka dały dopiero czternaste miejsce.

Nasi w 100% obsadzie wjechali do finału, Zmarzlik w swoim biegu półfinałowym zameldował się na mecie jako drugi, zaś Dudek swój bieg wygrał. Ich rywalami w najważniejszym biegu dnia zostali Leon Madsen i Martin Vaculik. W nim triumfował Zmarzlik, a dzielnie walczył o lepsza pozycję Dudek, lecz nie wystarczyło sił, by kogokolwiek wyprzedzić.

Czytaj więcej na portalu speedwaynews.pl: Zmarzlik najlepszy na Słowenii! Dudek dzielnie walczył w finale


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x