Wiadomości

Nietypowy samolot krążył nad Gorzowem

26 kwietnia 2019, 12:28, red
źródło: www.flightradar24.com
- Właśnie z ciekawością obserwuję na serwisie Flightradar „zjawisko lotnicze” nad naszym miastem – informuje w e-mailu do naszej redakcji nasz czytelnik Marcin.

Faktycznie, od kilku godzin nad naszymi głowami krąży niewielki samolot, zatacza krąg na wysokości Motylewa i wraca. Niewielki samolot nazwany Vulcanair P686 swój lot rozpoczął wcześnie rano w Rzeszowie. Przyleciał nad teren Gorzowa i tu cały czas krąży. Lot samolotu możemy prześledzić na stronie flightradar24.com. Dokładnie widać tam trasę samolotu. Leci od Deszczna w kierunku północnym według tego samego schematu. Samolot leci od zakola Warty w gminie Deszczno praktycznie do Motylewa. Później robi „pętlę”, przesuwając się o niewielką odległość i wraca. Wygląda na to, że dokładnie „patroluje” nasze miasto.

Wiosną bardzo często nad Gorzowem pojawiają się samoloty zwiadowcze, które patrolują okoliczne lasy w poszukiwaniu źródła ewentualnego pożaru. Jednak tym razem nie był to samolot nadleśnictwa. Poruszający się z prędkością około 250 km/h, na wysokości około 900 metrów na ziemią samolot przygotowywał dokumentację kartograficzną. Firma, która jest właścicielem tego samolotu, świadczy usługi wykonywania zdjęć lotniczych wielkoformatową kamerą cyfrową. Zapewne więc fotografie wykonywane z powietrza trafią do geoportalu i posłużą do modernizacji i systemu identyfikacji działek. Być może bardziej aktualne będą też mapy Google.

Po 20 pętlach nad naszym miastem samolot odleciał w kierunku lotniska w Babimoście.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości