Wiadomości

Na Staszica nie zostanie wybudowany parking

25 kwietnia 2019, 10:16
fot. archiwum
Mieszkańcy osiedla Staszica w Gorzowie nie zgodzili się na budowę parkingu przy ul. Reja. Spółdzielnia chciała wybudować parking na 42 miejsca postojowe, ale na koszt mieszkańców pobliskich bloków. Każde mieszkanie musiałoby wówczas zapłacić po około 550 zł za budowę parkingu.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Staszica" chciała wybudować parking na skarpie naprzeciwko budynku przy ul. Reja na który już w 2017 roku uzyskała warunki zabudowy, a w styczniu 2018 roku otrzymała pozwolenie na budowę. Jednak dopiero w marcu 2019 roku poinformowała o tym fakcie mieszkańców. Jednak sposób w jaki zrobiły to władze spółdzielni zszokował wiele osób. Spółdzielnia chciała, aby na budowę 42 miejsc postojowych zrzucili się mieszkańcy pobliskich bloków.

Spółdzielnia na klatkach schodowych zamieściła wówczas informację, że przewidywany koszt budowy 42 miejsc postojowych to 400 tys. zł i na budowę ogólnodostępnego parkingu mieliby się zrzucić mieszkańcy 707 lokali znajdujących się w wieżowcach przy ul. Reja, Zapolskiej i Dąbrowskiej. Bo jak tłumaczyła spółdzielnia "Aktualne przepisy ustawowe nie zezwalają na finansowanie inwestycji z funduszu remontowego spółdzielni". Tym samym każde mieszkanie musiałoby zapłacić po około 550 zł za budowę parkingu.

Dlatego też w dniach 22 marca - 5 kwietnia spółdzielnia przeprowadziła zapowiadaną ankietę wśród mieszkańców ul. Reja, Zapolskiej i Dąbrowskiej dotyczącą budowy parkingu przy ul. Reja. - W wyniku przeprowadzonych ankiet, większość mieszkańców nie wyraziła zgody na budowę, w związku z tym parking nie zostanie wykonany - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa "Staszica".

Władze spółdzielni miały również drugą wersję budowy parkingu zamkniętego, który miałby zostać sfinansowany z pieniędzy osób, które chciałyby mieć swoje miejsce postojowe lub ewentualnie przez inwestorów zewnętrznych. Jednak spółdzielnia wycofała się z takiego rozwiązania.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości