Wiadomości

Co z egzaminami gimnazjalnymi w Gorzowie?

9 kwietnia 2019, 09:47, ak
fot. archiwum
W środę 10 kwietnia w całym kraju powinny się odbyć egzaminy gimnazjalne. Jednak ze względu na strajk nauczycieli, to czy testy się odbędą jest wciąż kluczowym pytaniem. Jak zapewnia Urząd Miasta Gorzowa i lubuski kurator oświaty, egzaminy w naszym mieście powinny odbyć się bez problemu.

Od poniedziałku 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. W Gorzowie protestuje łącznie 58 placówek oświatowych, w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Do strajku nie przyłączyły się za to trzy przedszkola – Przedszkole Miejskie nr 2, 6 i nr 18.

Ze względu na strajk nauczycieli pod znakiem zapytania stanął egzamin gimnazjalny, który miał ruszyć w środę 10 kwietnia i potrwać do piątku 12 kwietnia. Jednak jak przyznają władze miasta, dyrektorzy placówek i lubuski kurator oświaty, starają się aby egzaminy odbyły się we wszystkich szkołach.

- Na dzień dzisiejszy mogę potwierdzić, że egzaminy gimnazjalne odbędą się we wszystkich 13 placówkach w mieście. Uczniowie przystąpią do testu w Gimnazjum nr 3, 4, 6, 7, 9, 12, 13, 14, 16, 20 i 21, a także w gimnazjum wchodzącym w skład Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto podkreśla, że do przeprowadzenia egzaminu i pilnowania uczniów zgłosiły się osoby z zewnątrz, które spełniają określone wymagania i mają wykształcenie pedagogiczne. Są to m.in. pracownicy lubuskiego kuratorium oświaty, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego czy pracownicy urzędów miejskich.

- Egzamin gimnazjalny odbędzie się nie tylko we wszystkich szkołach w Gorzowie, ale w całym województwie lubuskim. Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia testów we wszystkich szkołach gimnazjalnych. Na ten moment nie musimy korzystać z osób z zewnątrz, udało nam się zapewnić obsadę nauczycielami. Cały czas jesteśmy w kontakcie i współpracujemy z wójtami, burmistrzami i prezydentami miast – podkreśla Ewa Rawa, lubuski kurator oświaty.

W środę 10 kwietnia gimnazjaliści będą rozwiązywać część humanistyczną, w czwartek 11 kwietnia część matematyczno-przyrodniczą, a w piątek 12 kwietnia wybrany język obcy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości