Wiadomości

Kolejne podejście do Przemysłówki

8 kwietnia 2019, 20:55
fot. archiwum
Władze Gorzowa po raz kolejny szukają firmy, która zajmie się remontem Przemysłówki przy ul. Wełniany Rynek. Tym razem miasto chce, aby wykonawca zajął się przebudową wszystkich pięter budynku.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek 18 został kupiony przez władze Gorzowa we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. zł. Od tamtego czasu nic tam się nie działo, nie licząc parteru budynku, który został wydzierżawiony przez parafię katedralną i została tam stworzona tymczasowa kaplica na czas remontu katedry. Po nieudanym pierwszym przetargu, który miał objąć przebudowę kilku pięter, władze Gorzowa po raz kolejny szukają firmy, która zajęłaby się remontem.

Gorzowski magistrat właśnie ogłosił przetarg na"Modernizację nowo nabytych nieruchomości", czyli budynku Przemysłówki przy ul. Wełniany Rynek. Miasto czeka na zgłoszenia firm do środy 24 kwietnia.

Tym razem wykonawca będzie miał za zadanie przebudowę piętra 4, 5 i 6 według dokumentacji projektowej obejmującej etap I oraz piętra 7 według dokumentacji projektowej obejmującej etap II i uzyskania pozwolenia na ich użytkowanie wraz z niezbędnymi robotami na pozostałych kondygnacjach. Remontu ma doczekać się również piwnica, parter, piętro 1, 2, 3, 8 i 9.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała przeprowadzić rozbiórkę ścian i stropów, wymienić instalacje elektryczne, gazowe czy wodno-kanalizacyjne. A do tego wymienić system oddymiania i przeciwpożarowy. Następnie wybudować nowe ściany działowe, położyć posadzki, nowe parapety, wymienić drzwi i okna. A to tylko niewielka część prac, które będzie musiał przeprowadzić wykonawca, bo roboty będzie znacznie więcej.

Jeżeli do przetargu zgłoszą się chętne firmy i uda się pozytywnie rozstrzygnąć postępowanie, to wykonawca będzie miał czas do 15 listopada 2019 roku na zakończenie inwestycji.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości