Integracyjny plac zabaw uroczyście otwarty

8 kwietnia 2019, 12:46
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielne popołudnie został oficjalnie otwarty integracyjny plac zabaw za Filharmonią Gorzowską. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Gorzowie, gdzie bawić mogą się również niepełnosprawne dzieci.

Integracyjny plac zabaw za Filharmonią Gorzowską, to pierwsze tego typu miejsce w Gorzowie, gdzie wspólnie mogą się bawić dzieci niepełnosprawne z tymi pełnosprawnymi. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2018. W niedzielę 7 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw, które zorganizowali jego pomysłodawcy. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście przez rodziny z dziećmi.

Integracyjny plac zabaw jest przede wszystkim nowoczesny i został podzielony na cztery strefy: relaksu i wyciszenia, muzyczną i integracji sensorycznej, rekreacji i wypoczynku oraz strefę aktywną.

W strefie relaksu i wyciszenia pojawiła się huśtawka gniazdo i dwa hamaki. Z kolei w strefie muzycznej i integracji sensorycznej zostało ustawione urządzenie JumpStone, czyli interaktywna trampolina, która emituje muzykę w momencie skakania po niej, a także urządzenie dźwiękowe Bajarka, które emituje wybrane losowe piosenki, zagadki i sugestie zabaw po tym jak zacznie się poruszać korbą. Pojawiła się również trampolina, dzwonki rurowe, bębny i cabasa, czyli urządzenie interaktywne w formie ruchomego koła na stelażu, obracanego ruchami rąk i wydającego dźwięki.

Natomiast w strefie aktywnej znalazł się zestaw zabawowy wielofunkcyjny dla osób na wózkach, w skład którego będzie wchodzić m.in. 5 wież z podestami, zjeżdżalnia rurową, rura strażacką z obręczami, ścianka linowa, bocianie gniazdo, most linowy tunelowy, tablicę "kółko i krzyżyk", platformy wjazdowe i zjazdowe z poręczami czy tablicę edukacyjną do nauki języka migowego. A także huśtawka dla osób na wózkach i piaskownica integracyjna. Z kolei w strefie rekreacji i wypoczynku zostały ustawione stoły z ławkami i kosze na śmieci.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości