Na Piaski przez mostek na Kłodawce

6 marca 2019, 15:23, Marcin Kluwak
Rozpoczyna się kolejna faza remontu ulicy Kazimierza Wielkiego. Od czwartku, 7 marca nie będziemy mogli przejechać już przez skrzyżowanie z ulicą Chodkiewicza. Cały ruch w kierunku osiedla Piaski poprowadzony będzie przez mostek na Kłodawce.

O trwającej wciąż inwestycji pisaliśmy w artykule pt. Zmiana organizacji ruchu na Kazimierza Wielkiego. Konieczność zamknięcia tego skrzyżowania skomplikuje dojazd na osiedle Piaski. Cały ruch pojazdów będzie kierowany ulicą Roosevelta, później Wyszyńskiego do skrzyżowania z ulicą Owocową. Tam, od kilku tygodni na kierowców czeka tymczasowa sygnalizacja świetlna. Czy będzie konieczność jej uruchomienia, okaże się już niebawem.

Pewne jest, że ruch będzie o wiele większy, chociażby przez to, że przez mostek na Kłodawce kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Linia T2 pojedzie trasą: od przystanku początkowego „Zakład Energetyczny” ulicami: Kos. Gdyńskich (Mieszko), Borowskiego, Mieszka I (Borowskiego, Urząd Wojewódzki, Sąd), al. ks. W. Andrzejewskiego (Roosevelta), kard. Stefana Wyszyńskiego (KM Policji, SM ”Projekt” nż.), Owocową, Wiejską, Czarnieckiego (Piaski).

- Jutro będziemy przyglądać się sytuacji na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej. Jeżeli będą przesłanki do tego, aby uruchomić sygnalizację świetlną z uwagi na duże natężenie ruchu i problemy autobusów MZK z wyjazdem z ul. Owocowej, to takie decyzje zostaną najprawdopodobniej podjęte po konsultacjach miejskiego inżyniera ruchu i policji – mówi Wiesław Ciepiela, rzeczni prasowy gorzowskiego magistratu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości