Wiadomości

Na stacjach będzie drożej

18 lutego 2019, 10:46, Marcin Kluwak
W Gorzowie ceny paliw spadły o kilka groszy na litrze. To jednak koniec dobrych wiadomości, bo analitycy przewidują, że czekają nas podwyżki. Ma to związek z podwyżkami cen w hurcie.

Na stacjach w Gorzowie mijający tydzień nie przyniósł dużych zmian. O trzy grosze potaniała benzyna 95-oktanowa, która kosztowała średnio 4,71 zł/litr. Znacznie spadła za to cena oleju napędowego. W ubiegłym tygodniu za litr ropy płaciliśmy średnio 4,97zł, a na początku tego tygodnia – 4,91 zł. Jest to więc obniżka o 6 groszy na litrze. Średnio 5 groszy taniej na litrze zapłacą też właściciele aut z napędem zasilanym LPG. Obecnie średnia cena tego paliwa to 2,19 zł/litr.

Jak informuje branżowy portal e-petrol.pl, w ostatnich dniach paliwa w hurcie drożeją, a cena oleju napędowego, pierwszy raz od listopada 2018 r., przekroczyła poziom czterech tysięcy złotych. Metr sześcienny diesla jest dzisiaj średnio wyceniany na 4007,60 PLN i kosztuje niemal 80 złotych więcej niż przed tygodniem. Benzyna bezołowiowa 95 także podrożała o około 80 złotych i średnio kosztuje dzisiaj w rafineriach 3653,00 PLN/metr sześcienny.

Zmieniające się ceny paliw w Gorzowie możecie monitorować na bieżąco. Na naszej stronie internetowej moto.gorzowianin.com/paliwa.html dostępne są nie tylko aktualne ceny paliw z każdej stacji benzynowej w Gorzowie. Pod tabelką znajdziecie też wykresy. Dzięki nim bardzo łatwo będziecie mogli ocenić tendencje na rynku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości