Zmiana organizacji ruchu na Kazimierza Wielkiego

6 marca 2019, 10:11, red
fot. Marcin Kluwak
W czwartek 7 marca wykonawca przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego przystąpi do prac na skrzyżowaniu z ul. Chodkiewicza. W związku z tym skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu, a kierowcy będą musieli korzystać z objazdu.

Trwają prace przy przebudowie ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od stacji pogotowia do skrzyżowania z ul. Chodkiewicza. W czwartek 7 marca wykonawca inwestycji, firma Eurovia przystąpi do kolejnych prac. Tym razem konieczne będzie zamknięcie skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Chodkiewicza.

W związku z pracami na skrzyżowaniu, zostanie zmieniona organizacja ruchu. Podczas prowadzenia prac budowlanych droga techniczna przy stacji pogotowia będzie przejezdna w jednym kierunku. Roboty na skrzyżowaniu potrwają do piątku 8 marca.

Wykonawca informuje, że zmianie uległ II etap tymczasowej organizacji ruchu. Aby zmniejszyć uciążliwość prowadzonych robót drogowych, zostanie otwarta tymczasowa droga o nawierzchni asfaltowej, która zostanie przygotowana na torowisku tramwajowych na odcinku od skrzyżowania z ul. Chodkiewicza do skrzyżowania z ul. Okrzei. Takie rozwiązanie ma ułatwić kierowcom sprawny przejazd przez osiedle, bez konieczności korzystanie z objazdu przez ul. Owocową.

Prace na pierwszym etapie mają potrwać do końca marca. Następnie 1 kwietnia firma Eurovia ruszy z przebudową drogi na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Kukuczki. Trzeci etap remontu ruszy 1 sierpnia 2019 roku i będzie obejmował odcinek od ul. Kukuczki do ul. Czarnieckiego.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Według zapowiedzi wykonawcy, prace mają zostać zakończone do 30 listopada 2019 roku.

Fotoreportaż


1/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

1/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

2/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

2/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

3/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

3/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

4/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

4/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

5/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

5/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

6/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

6/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

7/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

7/7 Prace na Kazimierza Wielkiego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->