Zmiany podczas Koniec Lata Party

4 lutego 2019, 12:12, red
fot. archiwum
W ostatni weekend sierpnia mieszkańcy Gorzowa po raz kolejny pożegnają lato. Jednak w tym roku szykują się zmiany, ponieważ impreza Koniec Lata Paty będzie trwała dwa dni, a nie tak jak do tej pory trzy i zabraknie podczas niej Grand Prix na żużlu.

Koniec Lata Party to bardzo młoda impreza, która zdążyła się już wpisać w tradycję Gorzowa. Po raz pierwszy pożegnanie lata odbyło się w 2015 roku i trwało trzy dni. W piątek mieszkańcy Gorzowa mogli tłumnie uczestniczyć w Moto Racing Show, w sobotę pójść na stadion im. Edwarda Jancarza, aby zobaczyć walkę najlepszych żużlowców o tytuł mistrza świata podczas Grand Prix, a w niedzielę na nadwarciańskich błoniach uczestniczyć w Animaliach. Do tego, w każdy wieczór odbywały się koncerty polskich i zagranicznych gwiazd sceny muzycznej.

Jeżeli chodzi o Koniec Lata Party 2019, to impreza odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, jednak będą spore zmiany.

Pożegnanie wakacji odbędzie się w sobotę 24 sierpnia i niedzielę 25 sierpnia. Co oznacza, że impreza będzie trwała tylko dwa dni, a nie tak jak do tej pory trzy dni. Wszystko przez to, że po raz pierwszy od 2010 roku w Gorzowie zabraknie turnieju Grand Prix na żużlu. Gorzów stracił prawa do organizacji turnieju żużlowego w latach 2019-2021 na rzecz Wrocławia.

Kolejną zmianą jest to, że Moto Racing Show, które do tej pory odbywało się w piątek, dzień przed Grand Prix, zostanie przeniesione na sobotni wieczór. Natomiast w niedzielę odbędą się Animalia, czyli impreza dla miłośników zwierząt i organizacji zajmujących się opieką nad nimi.

Jak podkreślają organizatorzy, czyli Urząd Miasta Gorzowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury – w tym roku również nie zabraknie atrakcji, chociaż Koniec Lata Party będzie trwał tylko dwa dni.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości