Wiadomości

Dni Gorzowa w połowie czerwca

1 lutego 2019, 16:36, ak
fot. Dawid Nowakowski/archiwum
Chociaż mamy dopiero początek roku, to już wiadomo kiedy odbędą się Dni Gorzowa 2019. Impreza tradycyjnie będzie trwała trzy dni i odbędzie się w dniach 14-16 czerwca na nadwarciańskich błoniach przy moście żelaznym.

Od 2015 roku Dni Gorzowa odbywały się na przełomie czerwca i lipca na nadwarciańskich błoniach przy ul. Fabrycznej. Taką tradycję wprowadził prezydent Jacek Wójcicki, który chciał aby święto miasta odbywało się właśnie jak najbliżej daty nadania praw miejskich Gorzowowi. Wyjątkiem był 2018 rok, kiedy święto miasta zostało przełożone na 8-10 czerwca z uwagi mistrzostwa świata w piłce nożnej, które trwały od połowy czerwca do połowy lipca.

Jak się okazuje, również w tym roku data imprezy jest niespodzianką. Dni Gorzowa 2019 zaplanowano na 14-16 czerwca. Skąd taki termin? Wszystko przez organizację festiwalu Romane Dyvesa, który ma być częścią Dni Gorzowa i rozpocznie świętowanie w piątek 14 czerwca. Dwa pozostałe dni będą należeć do gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

- Wielkie świętowanie tradycyjnie odbędzie się na nadwarciańskich błoniach. Na głównej scenie spodziewać się możemy gwiazd prezentujących różne style i gatunki muzyczne. Zadbamy o oryginalne kulinaria, atrakcje dla każdej grupy wiekowej, możliwość aktywnej rekreacji. Przygotowania już trwają, ale pełen program imprezy zostanie podany w maju - zapewnia Miejskie Centrum Kultury, czyli współorganizator Dni Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości