Wiadomości

Kontrowersyjna ciężarówka w Gorzowie

28 stycznia 2019, 14:27, red
fot. czytelnik Kacper
Wczoraj samochód stał pod kościołem przy Czereśniowej, dzisiaj pojawił się przy I Liceum Ogólnokształcącym. Antyaborcyjna ciężarówka parkująca na naszych ulicach wzbudza ogromne emocje.

Z prośbą o poruszenie tego tematu na łamach naszego portalu zwrócili się do nas czytelnicy. Pierwsze informacje dotarły do nas już w niedzielne popołudnie, kiedy to antyaborcyjna ciężarówka pojawiła się przy kościele na Czereśniowej.

- Nie ma moje zgody na epatowanie drastycznymi zdjęciami w przestrzeni publicznej i narażanie moich dzieci na podobne widoki, zwłaszcza że zdjęcia te w swej treści są „nieaktualne”, gdyż przedstawiają zabiegi z lat 70.. Zdjęcia te niczemu (poza straszeniem i wywieraniem szoku) nie służą, a na pewno nie pełnią żadnej funkcji edukacyjnej -pisze nasza czytelniczka Magdalena.

Według naszych czytelników bardzo kontrowersyjny jest fakt umiejscowienia tej ciężarówki-na placu kościelnym, tuż przed bramą kościoła.

- Bardzo rozczarowuje mnie zaangażowanie parafii w tego typu "wątpliwej prawnie" akcji. Dotychczas miałam bardzo dobre zdanie o księżach z mojej parafii, tym samym w ramach sprzeciwu i dezaprobaty zaprzestaję jakichkolwiek kontaktów z księżmi z kościoła p.w. Św. Maksymiliana Kolbe – dodaje czytelniczka Magdalena.

W poniedziałkowy poranek ten sam pojazd pojawił się przed budynkiem I LO przy ulicy Puszkina.
- Dzisiaj pod budynkiem I LO przy ulicy Puszkina zaparkował samochód oklejony mocno kontrowersyjnymi plakatami dotyczącymi aborcji. Jest to już drugie takie wydarzenie - poprzednim razem ciężarówka z podobnymi treściami, wtedy dotyczącymi pedofilii wśród osób nieheteronormatywnych parkowała pod szkołą przy okazji akcji "Tęczowy Piątek" – pisał w e-mailu do naszej redakcji nasz czytelnik Kacper.

Ciężarówki przedstawiające drastyczne zdjęcia pojawiają się w wielu miastach w Polsce. Ostatnio licealiści z Warszawy okleili złota i srebrną folią antyaborcyjne bilbordy. Wydali również w tej sprawie oświadczenie. - Szkoła jest miejscem wolnym od dyskusji politycznych, agitacji i angażowania w debaty na tematy kontrowersyjne dla społeczeństwa. Uczniowie mają prawo do edukacji w miejscu pozbawionym infiltracji ideologicznej, które zapewni im wolność – szczególnie w zakresie ich wierzeń czy przekonań.

- Nie życzę sobie narażania moich dzieci na takie widoki. Są to drastyczne zdjęcia. Zewsząd i tak jest wystarczająco dużo przemocy – pisze w wiadomości do naszej redakcji jedna z czytelniczek


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości