Wiadomości

Budowa stacji paliw zablokowana na dobre

10 stycznia 2019, 13:07, ak
fot. archiwum
To już pewne, na działce przy ul. Górczyńskiej i Daszyńskiego nie powstanie stacja paliw. Przeciwko inwestycji protestowali mieszkańcy pobliskich bloków. Dlatego też władze Gorzowa postanowiły sporządzić plan zagospodarowania przestrzennego, który zabrania prowadzenia działalności uciążliwych dla mieszkańców, takich jak właśnie stacja paliw.

W lipcu 2017 roku informowaliśmy, że na działce o numerze 763 przy ul. Górczyńskiej koło Panoramy spółka należąca do grupy PKN Orlen chce wybudować stację paliw. Wiadomość o budowie stacji paliw wywołała wśród mieszkańców spore oburzenie.

Jak się okazało teren nie miał planu zagospodarowania przestrzennego, więc na tej działce mogło powstać dosłownie wszystko. Poza tym nie było formalnych i środowiskowych przeciwwskazań jeżeli chodzi o budowę stacji paliw w tym miejscu. Dlatego też mieszkańcy bloków przy ul. Daszyńskiego i Górczyńskiej postanowili zaprotestować przeciwko budowie stacji paliw. Według mieszkańców najbardziej bulwersujące było to, że nie wiedzieli o planowanej inwestycji oraz wpłynie ona znacznie na pogorszenie naszych warunków mieszkalnych z uwagi nadmierny hałas i ciągły ruch. Ponadto będzie zagrożone bezpieczeństwo dzieci, które chodzą tamtędy do szkoły.

Miasto pod naciskiem mieszkańców postanowiło zająć się sprawą i sporządzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działki przy Górczyńskiej, tak aby zablokować możliwość budowy stacji paliw w tym miejscu. Chociaż początkowo urzędnicy nie widzieli problemu w realizacji inwestycji.

Po kilkunastu miesiącach prac, w grudniu 2018 roku gorzowscy radni podczas sesji Rady Miasta podjęli uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego pomiędzy ul. Górczyńską, a Daszyńskiego. W podjętej uchwale radni zdecydowali, że teren jest przeznaczony na cele usług nieuciążliwych. Co oznacza, że właściciel działki nie będzie mógł tam wybudować stacji paliw, na którą zdobył wcześniej wszystkie pozwolenia.

Właściciel działki może na niej wybudować jedynie lokale handlowo-usługowe z dopuszczeniem gastronomii. A jeżeli będzie nadal realizowana tam usługa typu parking, to właściciel powinien posadzić pas zieleni od strony ul. Górczyńskiej oraz od ul. Daszyńskiego.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości