Wiadomości

Wywóz śmieci droższy. Zbliża się podwyżka opłat

2 listopada 2018, 15:07
fot. czytelniczka Monika
Zgodnie z zapowiedziami Związku Celowego Gmin MG6 od 1 stycznia 2019 roku zostaną wprowadzone podwyżki za wywóz odpadów komunalnych. Tym samym mieszkańcy Gorzowa i okolicznych gmin zapłacą o 2 zł więcej za śmieci segregowane i 3 zł więcej za śmieci niesegregowane.

Związek Celowy Gmin MG6 podwyżkę opłat za wywóz śmieci zapowiadał już w czerwcu tego roku. Wówczas dyrektor biura tłumaczyła, że podwyżka jest konieczna, ponieważ oferty złożone do przetargu na odbiór śmieci przewyższały kalkulacje zamawiającego. Tylko w tym roku MG6 jest blisko 2 mln zł na minusie, natomiast dzięki podwyżce opłat MG6 zakończy 2019 rok z 11 tys. zł na plusie.

Decyzja o podwyżkach opłat za wywóz odpadów komunalnych zapadnie w piątek 7 listopada podczas posiedzenia Zgromadzenia Związku Celowego Gmin MG6. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że głównymi czynnikami wpływającymi na wzrost kosztów za usługi odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych są: podwyżka opłat za umieszczenie odpadów na składowisku (tzw. opłata marszałkowska), wzrost minimalnego wynagrodzenia i skokowy wzrost cen paliw. A przede wszystkim wzrastająca ilość opadów komunalnych oraz obowiązek wprowadzenia segregacji na 5 frakcji, a nie jak dotychczas na 3 frakcje w mieście.

Jak duża to będzie podwyżka? Jeżeli chodzi o mieszkańców segregujących odpady, to zapłacą oni o 2 zł więcej, czyli 15 zł za osobę. Natomiast za opady niesegregowane 3 zł więcej, czyli 22 zł za osobę. Nowy cennik będzie obowiązywał od 1 stycznia 2019 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości