Wiadomości

Fotel Mikołaja, kominek i choinka na święta

2 listopada 2018, 19:00, ak
fot. archiwum
Ze sklepowych półek nie zdążyły zniknąć znicze, a pojawiły się już bożonarodzeniowe ozdoby. Również władze Gorzowa szykują się do Świąt Bożego Narodzenia i szukają firmy, która zajmie się oświetleniem miasta. Wiemy już, jakie ozdoby pojawią się w centrum, na Chrobrego czy na Kwadracie.

Chociaż mamy dopiero początek listopada, to władze Gorzowa szykują się już do Świąt Bożego Narodzenia i szukają firmy, która zajmie się świątecznym oświetleniem miasta. Firma, która wygra przetarg będzie musiała ozdobić Gorzów do 5 grudnia. Wszystko przez to, że miasto ma rozbłysnąć już w czwartek 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym roku na świąteczne oświetlenie, magistrat planuje wydać 200 tys. zł, czyli mniej o 20 tys. zł niż w ubiegłym roku. Na tę kwotę składa się montaż iluminacji, utrzymanie oraz ich demontaż.

Świąteczny Kwadrat

Jak się okazuje, w tym roku najbardziej błyszczącym miejscem w mieście nie będzie jak do tej pory skwer przy byłym Empiku, ale plac Nieznanego Żołnierza. Popularny „Kwadrat” zostanie po raz pierwszy udekorowany na święta z takim rozmachem.

Na placu zostanie ustawiona choinka wysoka co najmniej na 10 metrów. Świąteczne drzewo będzie sztuczne i zostanie ozdobione białą śnieżynką na szczycie, a do tego cukierkami, laską z kokardą, ślimaczkami i śnieżynkami.

Ponadto na Kwadracie zostanie ustawiony fotel Mikołaja w którym będzie można usiąść. Fotel będzie pokryty sztucznym igliwiem w kolorze fioletowym, wypełniony sznurami LED w kolorze białym. Natomiast obok fotela zostanie ustawiona ozdoba 3D w formie kominka, która będzie miała co najmniej 3 metry wysokości i 2 metry szerokości. Dolna część gdzie znajduje się palenisko zostanie pokryta matą ze sztucznego igliwia w kolorze srebrnym i wypełniona sznurami LED w kolorze białym. Na górze kominka zostanie umieszczona śnieżynka oraz wieniec adwentowy. Oprócz tego, obok zostaną ustawione prezenty 3D, jeden będzie miał co najmniej 1,3 metra wysokości, a drugi co najmniej 1,2 metra.

Skwer z Mikołajem

Tradycyjnie zostanie ozdobiony skwer przy byłym Empiku na Chrobrego. Tam standardowo pojawi się sztuczna choinka wysoka na 10 metrów. Choinka będzie miała na samym szczycie gwiazdę, a dół zostanie ozdobiony dekorację w formie szarfy w kolorze czerwonym, która zostanie zakończona kokardami. Ponadto drzewko zostanie ozdobione sznurami LED, śnieżynkami i gwiazdkami. Na skwerze zostanie ustawiona również bombka 3D w kolorze niebieskim, a obok zostanie ustawiona figura Mikołaja mierząca co najmniej 3 metry wzrostu.

Ankieta

Świąteczne ozdoby w Gorzowie

  • Już nie mogę się ich doczekać26.72%
  • Uwielbiam taki klimat 52.51%
  • Strata 200 tys. zł11.77%
  • Nie podobają mi się2.18%
  • Bez nich też byłoby dobrze3.9%
  • Nie mam zdania2.91%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1512

Błyszczące miasto

Oprócz Kwadratu i skweru przy skrzyżowaniu Chrobrego z Sikorskiego dekoracje pojawią się w innych miejscach. Na latarniach znajdujących się na moście Staromiejskim zostaną zawieszone 22 dekoracje w kształcie kwiatów. Natomiast na deptaku w ciągu ul. Chrobrego od skrzyżowania z ul. Jagiełły do Borowskiego pojawią się węże świetlne LED oraz bombki.

Z kolei na rondzie turbinowym przy Białym Kościółku oraz na rondzie przy Fabrycznej i Towarowej zostaną ustawione dekoracje w kształcie choinki oświetlone sznurami LED w kolorze niebieskim. Po raz pierwszy pojawi się za to dekoracja przy stadionie żużlowym na Śląskiej. Będzie to sztuczna choinka, wysoka co najmniej na 7,5 metra i udekorowana sznurami LED, gwiazdami oraz bombkami.

Miasto pozostanie w świątecznym klimacie do czwartku 10 stycznia 2019 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości