Wiadomości

Z wyszukiwarką prosto do grobu

1 listopada 2018, 08:30, red
Od dwóch lat mieszkańcy Gorzowa mogą korzystać z wyszukiwarki grobów, która pomaga w odnalezieniu mogiły najbliższych na cmentarzu przy Żwirowej. Wyszukiwarka ma wersję mobilną, która dzięki nawigacji doprowadzi bezpośrednio do grobu.

Internetowa baza pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej działa od 21 października 2016 roku. Przez ponad 2 lata stronę cmentarz.gorzow.pl odwiedziło ponad 49,6 tys. osób. Co istotne, wyszukiwarka ma wersję mobilną, dzięki której za pomocą nawigacji możemy dotrzeć do wybranego grobu.

Największą popularnością wyszukiwarka cieszy się oczywiście 1 listopada. Podczas ubiegłorocznego święta Wszystkich Świętych z pomocy strony internetowej w odnalezieniu grobów bliskich skorzystało 4 480 osób w 11 483 odsłonach. Natomiast 2 listopada 2017 roku był to już 1 661 osób w 3 241 odsłon. Natomiast w ciągu października 2018 roku z wyszukiwarki grobów skorzystało 3211 użytkowników.

Jak odnaleźć grób? Wystarczy wejść na stronę www.cmentarz.gorzow.pl i wpisać nazwisko lub datę zgonu. Wtedy wyskoczy nam lista osób, po kliknięciu zostanie pokazana lokalizacja z numerem rzędu i kwatery w której znajduje się nagrobek. Kwatery i rzędy mają odpowiednie kody, dzięki którym wyszukiwanie będzie błyskawiczne.

Natomiast użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli skorzystać z nawigacji, która już bezpośrednio doprowadzi do grobu – tutaj również trzeba wejść na stronę internetową www.cmentarz.gorzow.pl. Jak przyznają urzędnicy – stworzenie takiej bazy było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom ludzi. Zwłaszcza osób spoza Gorzowa, które co roku mają problemy z odnalezieniem grobów bliskich na Wszystkich Świętych.

Baza grobów jest co miesiąc aktualizowana, ostatni raz aktualizacja miała miejsce 15 października 2018 roku. W ubiegłym roku gorzowski magistrat zapowiadał, że pracuje nad dołączeniem do strony cmentarza przy ul. Strażackiej oraz tego w Karninie. Jak wygląda obecnie ta sytuacja?

- Jeśli chodzi o dołączenie do wyszukiwarki danych osób pochowanych na cmentarzach przy ulicach Strażackiej i Poznańskiej, to prace nad ich przetworzeniem cały czas trwają – przyznaje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości