• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wygodne leżanki w prezencie od WOŚP

12 października 2018, 21:26, inf.prasowa/red
Na oddziały dziecięce Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. trafiły dziś fotele dla opiekunów małych pacjentów. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupiony z ubiegłorocznego styczniowego finału WOŚP. Nowością w szpitalu są też fotele na blok porodowy kupione przez szpital dla osoby towarzyszącej kobiecie podczas narodzin dziecka.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szpitalowi w Gorzowie w sumie 45 rozkładanych foteli. Z 20 z nich będą korzystali opiekunowie dzieci hospitalizowanych w Oddziale Dziecięcym z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej. Pozostałe będą służyły opiekunom pacjentów Oddziału Chirurgii Dziecięcej.

To nie pierwszy w tym roku dar od fundacji. W kwietniu szpital otrzymał już 25 łóżek niemowlęcych i szafek przyłóżkowych. W maju - 22 łóżka dla dzieci starszych i szafki. Do końca 2018 r. oddziały dziecięce mają jeszcze otrzymać 10 leżanek.

O komfort pobytu w szpitalu pacjentów i osób im najbliższych dba też zarząd lecznicy. W tym tygodniu zostały kupione i ustawione na bloku porodowym fotele dla osób towarzyszących rodzącej. Wyposażone są w nie 4 sale bloku porodowego. Koszt ich zakupu to 2 tysiące złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości