• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pojadą, aby pożegnać sezon

12 października 2018, 16:31, red
W sobotę na ulice Gorzowa wyjadą setki motocyklistów, a wszystko w ramach oficjalnego zakończenia sezonu motocyklowego. Tradycyjnie do naszego miasta zjadą fani jednośladów z całej zachodniej Polski. Impreza odbywa się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

- Z każdym rokiem ranga naszej imprezy rośnie i stała się już tradycją w Gorzowie. Cieszy nas to, że zarówno na rozpoczęciu sezonu, jak i na zakończeniu pojawia się coraz więcej motocyklistów z różnych części naszego kraju oraz zza granicy – przyznaje Jacek „Yapa” Sterżeń, organizator parady.

Tegoroczne zakończenie sezonu motocyklowego odbędzie się w sobotę 13 października. Portal gorzowianin.com objął patronatem medialnym motoryzacyjne wydarzenie. Zbiórka dla motocyklistów, fanów quadów czy trójkołowców rozpocznie się o godz. 11 na placu targowym GRH przy ul. Targowej. Wjazd na teren imprezy będzie odbywał się tylko od strony ul. Woskowej przez „bramę wjazdową” gdzie uczestnik parady otrzymuje opaskę na rękę. Natomiast start parady zaplanowano tradycyjnie na godz. 13.

Trasa przejazdu ulicami Gorzowa będzie wyglądała następująco: wyjazd z placu GRH na ul. Woskową, następnie przejazd przez skrzyżowanie z ul. Grobla w ul. Zieloną i wjazd na most Lubuski. Motocykliści pojadą przez rondo Santockie w ul. Podmiejską, rondo Solidarności, dalej ul. Pomorską w kierunku ronda Ofiar Katynia, skręcą w prawo w ul. Walczaka. Kiedy dojadą do ronda Gdańskiego skręcą w lewo w ul. Górczyńską. Dalej pojadą prosto aż do ronda Górczyńskiego, gdzie skręcą w lewo w ul. Piłsudskiego i dojadą do ronda Piłsudskiego. Tam skręcą w prawo w Al. ks. Witolda Andrzejewskiego, przejadą prosto przez rondo Wyszyńskiego i pojadą ul. Roosvelta. Następnie parada motocykli skręci w lewo w ul. Kosynierów Gdyńskich i dojedzie do ronda Kosynierów, gdzie ponownie skręci w lewo w ul. Łokietka, Wybickiego i pojedzie w prawo w ul. Chrobrego. Końcówka parady to przejazd przez most Staromiejski, rondo św. Jerzego, ul. Przemysłową i skręt w lewo w ul. Woskową. Meta znajduje się na placu targowym GRH.

Po zakończeniu parady, od godziny 14 do 18 na parkingu GRH odbędzie się oficjalna część imprezy. Będą konkursy, koncerty oraz moto piknik z ogniskiem i kiełbaskami. Oczywiście każda motocyklowa impreza, to wspieranie podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Tym razem pieniądze zbierane podczas zakończenia sezonu zostaną przeznaczone na spełnienie marzenia 11-letniej Hani ze Świebodzina, która chciałaby zobaczyć Disneyland, a przy okazji wizyty w Paryżu obejrzeć także Wieżę Eiffla.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości