Mieszkańcy będą pilnować nowych drzewek [film i zdjęcia]

10 października 2018, 16:13, ak
fot. Anna Kluwak
W środę odbyło się sadzenie drzewek na błoniach przy Filharmonii Gorzowskiej, w miejscu gdzie w czerwcu tego roku firma zajmująca się utrzymaniem zieleni, skosiła posadzone rok wcześniej drzewka wraz z trawą. Tym razem nowe sadzonki zostały lepiej zabezpieczone, a gorzowianie zapowiadają częstsze odwiedziny i pilnowanie swoich drzewek.

Dokładnie 10 października 2017 roku, mieszkańcy Gorzowa wspólnie z prezydentem i społecznikami zasadzili po raz pierwszy na wzgórzu przy filharmonii blisko 100 drzewek, które zostały nazwane „Drzewami Pokoleń”. Każde z posadzonych drzewek miało swoją imienną tabliczkę. Niestety w czerwcu 2018 doszło do skandalicznej sytuacji. Firma, która zajmowała się utrzymaniem zieleni w mieście, skosiła drzewka razem z trawą. Ta sytuacja zbulwersowała nie tylko mieszkańców, którzy posadzili drzewa, ale również władze miasta, które były organizatorem akcji. Urzędnicy przepraszali mieszkańców i twierdzili, że zawiodła komunikacja pomiędzy urzędem, a firmą koszącą trawę.

Tym razem, również 10 października urzędnicy wspólnie z firmą Inwencja ponownie zaprosili gorzowian do wspólnego sadzenia drzewek. Jak obiecują, nowe sadzonki są lepiej zabezpieczone i sytuacja z czerwca na pewno się nie powtórzy.

- Sadziłem drzewka w zeszłym roku, ale niestety one zostały skoszone. Kiedy się o tym dowiedziałem było i bardzo przykro. Dlatego też postanowiłem przyjść również tym razem i ponownie posadzić swoje drzewo. Na pewno będę częściej tutaj przychodził i pilnował posadzonego dębu, tak aby nic się z nim nie stało. Jeszcze jesienią będę przychodził tutaj przynajmniej co dwa tygodnie i podlewał drzewko, a wiosną będę starał się być chociaż raz w tygodniu – opowiada pan Andrzej, mieszkaniec Gorzowa.

Z kolei pan Paweł przyszedł posadzić drzewko razem z synek Adasiem i jak przyznaje, gdyby nie syn na pewno nie przyszedłby posadzić drzewka.

- Teraz będziemy mieli okazję, aby przychodzić tutaj na spacery i doglądać nasze drzewko. Zrobiłem to z myślą przede wszystkim o Adasiu – podkreśla pan Paweł.

Fotoreportaż


1/6 Gorzowianie posadzili drzewka

1/6 Gorzowianie posadzili drzewka

2/6 Gorzowianie posadzili drzewka

2/6 Gorzowianie posadzili drzewka

3/6 Gorzowianie posadzili drzewka

3/6 Gorzowianie posadzili drzewka

4/6 Gorzowianie posadzili drzewka

4/6 Gorzowianie posadzili drzewka

5/6 Gorzowianie posadzili drzewka

5/6 Gorzowianie posadzili drzewka

6/6 Gorzowianie posadzili drzewka

6/6 Gorzowianie posadzili drzewka

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości