Wiadomości

Podstępem zwabiał dziewczyny do domu

26 września 2018, 15:42, mk
Pamiętacie starszego mężczyznę, który przy wejściu do byłej łaźni w Gorzowie sprzedawał sznurówki? Kilka miesięcy temu został oskarżony o seksualne molestowanie 17-letniej dziewczyny. Dziś przed gorzowskim sądem ruszył proces w tej sprawie.

78-letni Wiesław K., nie stawił się dziś przed obliczem gorzowskiego sądu, bo jak twierdził jego adwokat, oskarżony obecnie przechodzi rehabilitacje i do 6 października przebywa w zakładzie leczniczym. Sąd postanowił jednak rozpocząć proces i przesłuchać świadków. Jeszcze przed rozpoczęciem przewodu sądowego, cały proces został utajniony. Wnioskował o to prokurator oraz obrońca oskarżonego.

O co oskarżony jest starszy mężczyzna? Sprawę na swoich łamach szeroko opisywała Gazeta Lubuska. Do zdarzenia miało dojść w tygodniu przed grudniowymi świętami. - Moja 17-letnia córka była z psem na dworze i została zaczepiona przez tego mężczyznę. Poprosił ją, aby zaniosła mu torby do przychodni. Sama to widziałam, gdy wracałam z apteki. Gdy córka mu te torby zaniosła, zaproponował, aby do niego przychodziła sprzątać, bo on jest sam, schorowany i potrzebuje pomocy. Umówili się na 18.00 tego samego dnia. Zabroniłam jej pójść samej. Córka poszła więc do niego z koleżanką. Koleżanka jednak nie weszła, córka sama przekroczyła próg, a on zamknął drzwi na klucz. Powiedział, żeby ściągnęła kurtkę i usiadła. On też usiadł i… objął ją tak, że nie mogła się ruszyć. Opowiadała mi później: „Mamo, bałam się, że już nie wyjdę”. Ten mężczyzna dotykał moją córkę w miejsca intymne. To zboczeniec! W pewnym momencie zadzwonił telefon córki i on ją wtedy puścił. Córka była tak przestraszona, że nawet nie pamięta, jak wyszła z jego mieszkania – relacjonowała dziennikarzowi Gazety Lubuskiej matka molestowanej dziewczynki.

Kobieta opisała całą sprawę na portalu społecznościowym. Wówczas okazało się, że to nie jedyny przypadek i pan Wiesław może mieć na swoim koncie więcej tego typu występków. Jak informowała prokuratura, 78-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Wykonanie kary miał jednak zwieszone.

Kolejne rozprawy odbęda się w październiku. Przesłuchani zostaną kolejni świadkowie, sąd chce też przesłuchać samego Wiesława K. Jest on oskarżony o przestępstwa z art. 197 paragraf 2 KK.

Art. 197.

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddaniasię innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości