Kradli kratki kanalizacyjne

13 września 2018, 16:06, red
fot. straż miejska
Strażnicy miejscy z Gorzowa zatrzymali dwie osoby, które w ciągu ostatnich kilku dni kradły kratki kanalizacyjne, które były następne cięte na kawałki i sprzedawane w punkcie skupu złomu. Mężczyźnie i kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

W ostatnich dniach na terenie Gorzowa zginęło kilka kratek kanalizacyjnych. Zgłoszenia o ich kradzieży dotarły do strażników miejskich, co wzmożyło ich czujność.

W czwartkowe przedpołudnie 13 września uwagę strażników miejskich zwróciła para z ciężkim plecakiem, która weszła do punktu skupu złomu. Po ich wyjściu ze złomowiska funkcjonariusze sprawdzili co sprzedali kobieta i mężczyzna.

- Okazało się, że były to pocięte kratki kanalizacji deszczowej. Po krótkich poszukiwaniach strażnicy znaleźli parę złodziei. Zostali zatrzymani i przekazani policji – komentuje Andrzej Jasiński, komendant Straży Miejskiej w Gorzowie.

Mężczyźnie i kobiecie za kradzież i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają strażnicy miejscy, kradzieże kratek kanalizacji deszczowej stwarzają poważne zagrożenie dla mieszkańców, a niezabezpieczone miejsce po kratce może mieć tragiczne konsekwencje.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości