Bałagan na podwórku? Winni sami mieszkańcy

19 września 2018, 12:18, ak
Podwórko przy ul. Krzywoustego w Gorzowie przez kilka tygodni wyglądało jak dzikie wysypisko śmieci. Pomimo tego, że odpady zostały usunięte w ubiegłym tygodniu, to wokół wiaty śmietnikowej gromadzone są nowe gabaryty. A podrzucają je sami mieszkańcy pobliskich kamienic.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dzikim wysypisku śmieci, które powstało na podwórku przy ul. Krzywoustego 21 w Gorzowie. Wokół śmietników panował niesamowity bałagan. Można było znaleźć tam dosłownie wszystko – od telewizorów, poprzez meble, tapczany, drzwi czy nawet sedes. Odpady na podwórku były gromadzone przez kilka tygodni.

Po interwencji portalu gorzowianin.com w biurze Związku Celowego Gmin MG6, odpady zgromadzone wokół śmietnika zostały zabrane w środę 12 września. Niestety taki stan rzeczy nie potrwał długo.

Po niespełna tygodniu, pod murkiem zaczęły ponownie pojawiać się gabaryty. Pan Damian, który poinformował nas o tej sprawie, uchwycił na zdjęciu jak jeden z mieszkańców wynosi pod murek płyty i elementy szafek. - Śmieci wywieziono dosłownie kilka dni temu, a tutaj proszę… kolejne gabaryty trafiają pod wiatę śmietnikową. Brak słów – pisze w wiadomości do redakcji czytelnik Damian.

Jak przyznają urzędnicy, za taki stan rzeczy winni są sami mieszkańcy, którzy bez namysłu wyrzucają wszystko pod wiatę śmietnikową i nie interesują się tym czy robią to w sposób prawidłowy.

- Zgodnie z zasadami odbioru odpadów wielkogabarytowych, zgłoszenie odbioru należy dokonać najpóźniej dzień wcześniej przed dniem ustalonym w harmonogramie wywozu. Jeżeli odpady spod danego adres nie zostaną zgłoszone, to po prostu nie zostaną wywiezione. Należy też pamiętać, że pozostałe odpady budowlane i rozbiórkowe należy przekazywać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, mieszczącego się przy ul. Małyszyńskiej 180 – tłumaczy Anna Pająk, kierownik działu komunalnego Związku Celowego Gmin MG6.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości