Dzikie wysypisko śmieci na podwórku [zdjęcia]

13 września 2018, 14:03, ak
fot. Anna Kluwak
Na jednym z podwórek przy ul. Krzywoustego w Gorzowie powstało dzikie wysypisko śmieci, które tworzyło się tam od kilku tygodni. Dzięki interwencji portalu gorzowianin.com śmieci zostały usunięte.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się mieszkańcy podwórka przy ul. Krzywoustego 21, którzy poruszyli problem bałaganu i dzikiego wysypiska śmieci, jakie powstało przy altanie śmietnikowej na środku podwórka. Pierwszy sygnał od mieszkańców otrzymaliśmy pod koniec sierpnia, jednak sytuacja stale się pogarsza, a śmieci z każdym dniem przybywało. Jak się okazało, teren znajduje się w sektorze III i odbiorem śmieci powinna zająć się firma Remondis.

- Panuje tutaj nieznośny syf, a koło tych śmieci bawią się dzieci. Proszę was o interwencję – napisał w wiadomości do portalu czytelnik Damian. Rzeczywiście, wokół śmietnika panował niesamowity bałagan. Można znaleźć było tam dosłownie wszystko – od telewizorów, poprzez meble, tapczany, drzwi czy nawet sedes.

Z prośbą o interwencję i wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do Związku Celowego Gmin MG6. - Zgodnie z zasadami odbioru odpadów wielkogabarytowych, zgłoszenia odbioru tych odpadów dokonuje właściciel nieruchomości a w przypadku zabudowy wielorodzinnej spółdzielnie, wspólnoty, zarządcy. Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej do godziny 13.00 na dzień przed ustalonym w harmonogramie dniem wywozu. Odpady spod adresu Krzywoustego 21 nie były zgłoszone przez zarządcę lub mieszkańca wystawiającego dany odpad wielkogabarytowy do odbioru, wobec czego nagromadzona ich ilość była spora. Natomiast w środę 12 września po wiadomości od państwa portalu, wskazane odpady wielkogabarytowe zostały odebrane – komentuje Anna Pająk, kierownik działu komunalnego Związku Celowego Gmin MG6.

Jak podkreślają pracownicy MG6, pozostałe odpady budowlane i rozbiórkowe należy przekazywać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, mieszczącego się przy ul. Małyszyńskiej 180.

Fotoreportaż


1/7 Dzikie wysypisko na podwórku

1/7 Dzikie wysypisko na podwórku

2/7 Dzikie wysypisko na podwórku

2/7 Dzikie wysypisko na podwórku

3/7 Dzikie wysypisko na podwórku

3/7 Dzikie wysypisko na podwórku

4/7 Dzikie wysypisko na podwórku

4/7 Dzikie wysypisko na podwórku

5/7 Dzikie wysypisko na podwórku

5/7 Dzikie wysypisko na podwórku

6/7 Dzikie wysypisko na podwórku

6/7 Dzikie wysypisko na podwórku

7/7 Dzikie wysypisko na podwórku

7/7 Dzikie wysypisko na podwórku

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości