Bezpieczne powroty do domów

31 sierpnia 2018, 12:20, red
fot. Lubuska policja
Wiele osób starało się do końca wykorzystać wakacje i powrót z urlopu zaplanowało na ostatni weekend letniej przerwy. Na wakacyjnych szlakach kierowcy spotkają policjantów, których głównym celem oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, jest oddziaływanie prewencyjne i pomoc kierującym. Funkcjonariusze w białych czapkach proponują, by do domu wracać z rozwagą, dbając nie tylko o siebie, ale także o innych uczestników ruchu drogowego.

Wakacje właśnie dobiegają końca. W ostatni weekend wielu kierowców będzie wracało do swych domów. Przecinające województwo lubuskie drogi A2 i S3 powodują, że ruch będzie zapewne większy. Kierowcy wracający z południa czy północy Polski, albo zza naszej zachodniej granicy, często wykorzystują te trasy do podróżowania w inne rejony kraju. Lubuscy policjanci są na to gotowi. W drodze do domu kierowcy będą mogli spotkać funkcjonariuszy zarówno w oznakowanych jak też nieoznakowanych radiowozach. Polecamy nieco zwolnić, bo dla tych, którzy stwarzają zagrożenie na drogach, taryfy ulgowej nie będzie.

- Funkcjonariusze chcą przede wszystkim jednak kierowcom pomagać i oddziaływać prewencyjnie. Już sama obecność mundurowych powoduje, że kierujący zdejmują nogę z gazu. Dlatego policjanci będą widoczni przy drogach najczęściej wykorzystywanych podczas wakacyjnych podróży – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Policyjne kontrole obejmą nie tylko trzeźwość czy stan techniczny auta. Funkcjonariusze przy okazji każdego spotkania z kierowcą zwracać będą uwagę na sposób przewożenia najmłodszych.

- Nie zapominajmy o dziecięcych fotelikach, bo mogą uratować życie. Kierowca powinien zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Dobre przygotowanie do jazdy, wypoczęty kierowca, zaplanowane przerwy i zdrowy rozsądek to warunki niezbędne do bezpiecznego powrotu z urlopu – dodaje Jaroszewicz.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości