Sulęcińska w końcu będzie wyremontowana!

26 lipca 2018, 09:26, ak
fot. archiwum
Bez zbędnych przetargów do których nikt się nie zgłaszał, ale w formie negocjacji gorzowski magistrat wybrał wykonawcę przebudowy ul. Sulęcińskiej w Gorzowie. Prace mają ruszyć 1 sierpnia. Ulice Sulęcińską wyremontuje szczeciński Budomex za niewiele ponad 5 milionów złotych.

Do ogłoszonego w maju przetargu na przebudowę ul. Sulęcińskiej, nie zgłosiła się żadna chętna firma, więc magistrat musiał w czerwcu unieważnić postępowanie. Jak się okazało miasto postanowiło nie ogłaszać kolejnego postępowania przetargowego i przyspieszyć wybór wykonawcy w ramach negocjacji.

- Zgodnie z art.67 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, wybrano Wykonawcę Robót w trybie zamówienia z wolnej ręki. W przetargu nieograniczonym nie było żadnych zainteresowanych firm. Komisja przetargowa zgodnie z art. 67ust. 1 pkt 4 przeprowadziła w dniu 2 lipca negocjacje z jedną z firma. Natomiast umowa została podpisana w 24 lipca – tłumaczy Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Prace przy ul. Sulęcińskiej powinny rozpocząć się już 1 sierpnia. Natomiast szybki wybór wykonawcy i nie ogłaszanie kolejnego przetargu na przebudowę ul. Sulęcińskiej było o tyle ważne, ponieważ inwestycja musi zostać zakończona do końca grudnia 2018 roku z uwagi na rządowe dofinansowanie. A czasu na ogłaszanie kolejnych postępowań już po prostu nie ma. Dlatego miasto postawiło na bezpośrednie negocjacje.

Gorzów otrzymał na początku lipca z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej dofinansowanie  na przebudowę ulicy w wysokości 2 mln 756 tys. zł. Natomiast sama droga zostanie przebudowana za kwotę 5 mln 350 tys. zł.

Zakres prac

Ulica Sulęcińska ma zostać wyremontowana od kanału Różkowieckiego do skrzyżowania z ul. Zuchów. W ramach prac zaplanowano przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi - ul. Osadniczą, ul. Niwicką, ul. Willową, ul. Junacką oraz ul. Zuchów. Ponadto przebudowie ulegnie zjazd publiczny na drogę wewnętrzną z ul. Ludową oraz inne zjazdy publiczne i indywidualne na posesje przyległe.

Ponadto zaplanowano budowę chodnika na odcinku ok. 1500 metrów po obu stronach ulicy, siedmiu peronów autobusowych, przebudowę zjazdów oraz przebudowę przepustu drogowego oraz budowę sześciu przejść dla pieszych, w tym 5 o podwyższonym standardzie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości