Wiadomości

Na remont Kazimierza Wielkiego jeszcze poczekamy

25 lipca 2018, 11:00, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa unieważniły trzeci przetarg na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Miasto uznało, że jedyna oferta która wpłynęła w postępowaniu jest za droga, bo przewyższa budżet o 9 mln zł. To oznacza ogłoszenie czwartego przetargu na realizację inwestycji.

Pierwsze dwa przetargi na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego zostały unieważnione, ponieważ do magistratu nie wpłynęły żadne oferty na realizację inwestycji. Miasto liczyło, że do trzeciego postępowania zgłoszą się wykonawcy, ponieważ termin zakończenia prac przy ul. Kazimierza Wielkiego został wydłużony do 31 sierpnia 2019 roku, a nie tak jak w pierwszych dwóch przetargach do końca grudnia 2018 roku.

Co prawda do trzeciego przetargu na przebudowę drogi zgłosiła się jedna firma, jednak oferta którą złożyła firma Eurovia Polska S.A. przewyższała budżet miasta o 9 mln zł. Według szacunków gorzowskiego magistratu przebudowa Kazimierza Wielkiego powinna kosztować w granicach 10 mln 27 tys. zł. Natomiast firma Eurovia chciała za przeprowadzenie prac aż 19 mln 430 tys. zł.

Przez ponad tydzień urzędnicy analizowali jedyną ofertę w przetargu i ostatecznie postanowili unieważnić postępowanie. W uzasadnieniu czytamy, że przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione, ponieważ cena zaproponowana przez wykonawcę przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Teraz magistrat będzie musiał ogłosić czwarte już postępowanie przetargowe. Co istotne, miasto otrzymało dofinansowanie na remont Kazimierza Wielkiego z subwencji ogólnej na kwotę 5 mln 49 tys. zł.

Prace na Kazimierza Wielkiego

W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości