Piąty przetarg na Walczaka rozstrzygnięty

24 lipca 2018, 10:20, red
fot. archiwum
Gorzowski magistrat rozstrzygnął przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 22 na odcinku od granic miasta Gorzowa do ronda Sybiraków. Prezydent Wójcicki zdecydował o dołożeniu do tej ważnej inwestycji brakujących 17 mln zł.

Na rozbudowę drogi w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego miasto przeznaczyło 56 mln 740 tys. zł. Natomiast w piątym przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - Budomex S.A., która zaoferowała 73 mln 998 tys. zł za realizację inwestycji. To o 17 mln 258 tys. zł więcej niż przewidziało w budżecie miasto. Jednak prezydent Jacek Wójcicki podkreślał, że miasto znajdzie środki finansowe i przebuduje wylotówkę z Gorzowa. 

W poniedziałek 23 lipca gorzowski magistrat rozstrzygnął pozytywnie postępowanie przetargowe i zdecydował, że firma Budomex S.A. ze Szczecina rozbuduje ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Jak podkreśla prezydent Wójcicki, trzeba pamiętać, że miasto otrzymało dofinansowanie inwestycji w wysokości aż 49 mln zł.

Rozbudowa krajowej 22

Zakres przebudowy obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Zawackiej (dawnej Bierzarina) wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zawackiej i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda turbinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Prace zostaną podzielone na etapy i w pierwszej kolejności będzie rozbudowywana ul. Walczaka, następnie ul. Zawackiej i na samym końcu ul. Łukasińskiego.

Przetargi na rozbudowę DK22

Pierwszy przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 22 do dwóch pasów w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego został ogłoszony w kwietniu 2016 roku. Wówczas pula pieniędzy przeznaczona na inwestycję wynosiła 52 mln 488 tys. zł., a najniższa oferta przekraczała budżet o ponad 11,726 mln zł, więc przetarg został unieważniony. Również drugi i trzeci przetarg został unieważniony z uwagi na zbyt dużą różnicę cen. W drugim przetargu oferta była wyższa o 9 mln 361 tys. zł. Natomiast w trzecim postępowaniu chociaż środki zwiększono do 56 mln 740 tys. zł, to najtańsza oferta była i tak wyższa o 13 mln 128 tys. zł. Natomiast w czwartym postępowaniu przetargowym zgłosiła się tylko jedna firma, która zaoferowała 108 mln 034 tys. zł, czyli o 51 mln 294 tys. zł więcej, niż przewidziało miasto.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->