Wiadomości

"Wartą" do Warszawy bardziej komfortowo

17 czerwca 2018, 16:29, mati
fot. archiwum
Już nie TLK Warta złożona ze starych, 8-miejscowych przedziału, ale IC Warta. PKP Intercity zmienia kategorię pociągu, który dowozi nas z Gorzowa do Poznania, czy Warszawy.

Zmiana kategorii pociągu nastąpiła 16 czerwca tego roku. Do tej pory do Warszawy jeździł łączony pociąg kategorii TLK Warta. Był to skład bez klimatyzacji, a także ze starym układem w przedziałach – w każdym z nich mieściło się po 8 osób. Teraz ma być bardziej komfortowo i nowocześnie.

Jak wskazują diagramy na zestawieniu składów pociągów dostępnych na stronie PKP Intercity, od niedzieli (17.06) na trasie Gorzów Wielkopolski – Warszawa będziemy mogli jechać już w jednym wagonie bezprzedziałowym oraz w dwóch wagonach przedziałowych – z 6 miejscami w przedziale. Nowoczesne wagony mają być wyposażone w klimatyzację oraz gniazdka elektryczne.

Rozkładowo IC Warta z Gorzowa wyjeżdżać ma o 14:49, ale do czasu zakończenia remontu rozjazdów w okolicach stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni, na odcinku Gorzów – Strzelce Krajeńskie Wschód kursuje autobusowa komunikacja zastępcza. Na klimatyzowany pociąg IC jadący w kierunku Warszawy przesiadamy się na tej stacji o 15:44. W Warszawie będziemy o 21:31.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości