Wiadomości

W niedzielę Nadwarciańska Dycha

13 czerwca 2018, 18:30, red
fot. sport-time.com.pl
Nadwarciańska Dycha to największy bieg uliczny w Gorzowie. Jego uczestnicy mają do pokonania 10 kilometrów ulicami miasta. Piąta edycja imprezy startuje w niedziele 17 czerwca.

Bieg Nadwarciańska Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tylko w ubiegłym roku w biegu na 10 kilometrów, wystartowało w sumie 417 uczestników, w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze więcej.

Tegoroczna impreza odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Pierwsi zawodnicy wystartują o godz. 9.30 z Bulwaru Zachodniego koło budynku „Wildomu” przy ul. Nadbrzeżnej. Biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle po 5 kilometrów.

W klasyfikacji OPEN dekorowanych będzie pierwszych sześciu zawodników oraz zawodniczek. Natomiast w klasyfikacji generalnej V Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy będą wprowadzone kategorie OPEN mężczyzn oraz kobiet, kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet, najlepszy mieszkaniec Gorzowa Wlkp. zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W klasyfikacji drużynowej decydować będą lokaty zajęte przez czterech najszybszych zawodników danego zespołu np. I miejsce – 1 pkt., 5 miejsce – 5 pkt., itd. Zwycięża drużyna, która będzie miała najmniejszą liczbę punktów. W przypadku drużyn mieszanych pod uwagę brane będą zajęte miejsca wśród mężczyzn oraz kobiet.

Prezydent Jacek Wójcicki zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych mieszkańców wraz z rodzinami. Oprócz trasy biegu będzie wyznaczona strefa familijna z atrakcjami dla najmłodszych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości