Wiadomości

Gorzowianin zagra na mundialu w Rosji

4 czerwca 2018, 14:46, red
W poniedziałek został ogłoszony skład kadry narodowej na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które rozgrywane będą w Rosji. W składzie reprezentacji znalazł się Dawid Kownacki, piłkarz pochodzący z Gorzowa.

Adam Nawałka, trener polskiej kadry narodowej w piłce nożnej ogłosił w poniedziałek 4 czerwca skład reprezentacji, która pojedzie na mistrzostwa świata w piłce nożnej do Rosji. Wśród 23 zawodników nalazł się pochodzący z Gorzowa - Dawid Kownacki, który będzie grał na pozycji napastnika, obok Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Łukasza Teodorczyka.

21-letni Dawid Kownacki pochodzi z Gorzowa i jest wychowankiem klubu ZKS Stilon Gorzów Wielkopolski, z którego przeszedł do Lecha Poznań w 2005, gdzie w 2013 rozpoczął swoją profesjonalną karierę. Obecnie gra na pozycji napastnika we włoskim klubie Sampdoria oraz w reprezentacji Polski.

4 czerwca 2015 został powołany do reprezentacji Polski na eliminacyjny mecz z Gruzją, oraz towarzyski z Grecją. Natomiast 9 marca 2018 został powołany na towarzyskie spotkania z Nigerią i Koreą Południową i  23 marca 2018, rozgrywając 72. minuty w meczu z Nigerią, zadebiutował w reprezentacji Polski.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości