Drugie podejście do zielonego bulwaru

24 maja 2018, 12:46, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty od budynku LOK-u do ul. Teatralnej. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to prace powinny zostać zakończone do grudnia tego roku.

Gorzowski magistrat ogłosił właśnie drugi przetarg na wybór wykonawcy w trybie zaprojektuj i wybuduj w ramach zadania Szlak Stolic Eurovelo. To oznacza, że w ramach międzynarodowego projektu na odcinku około 750 metrów od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej zostanie wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa oraz chodnik. Do pierwszego przetargu, który został ogłoszony w ubiegłym roku nie zgłosiła się żadna firma.

Teraz miasto liczy na znalezienie wykonawcy. Chętne firmy mogą zgłaszać się do środy 6 czerwca. W ramach prac, oprócz budowy ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika, zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Ponadto zostanie wykonane oświetlenie ścieżki, a teren wzdłuż rzeki trzeba będzie wyrównać.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na zakończenie inwestycji do 10 grudnia 2018 roku. Inwestycja ma kosztować około 1,5 mln zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości