Wiadomości

Hałda żwiru zablokowała przejazd [zdjęcia]

25 maja 2018, 10:57, ak
fot. gorzowianin.com
Mieszkańcom ul. Zwiadowców i ul. Nad Wartą w Gorzowie przeszkadzał dziki objazd, jaki utworzył się na ich osiedlu na czas remontu ul. Kostrzyńskiej. Dlatego też po konsultacjach z urzędnikami podjęto decyzję o zamknięciu drogi.

W piątek 25 maja został zamknięty przejazd z ul. Zwiadowców w ul. Nad Wartą. To tam jeszcze w czwartek mieszkańcy obu ulic ustawiali szykany z opon, aby uprzykrzyć przejazd kierowcom, którzy osiedlowymi ulicami zrobili sobie objazd zamkniętej Kostrzyńskiej.

Mieszkańcy narzekali, że osiedlowymi, nieutwardzonymi drogami jeździ bardzo dużo pojazdów, które w ogóle nie powinny korzystać z tych ulic, a do tego jeżdżą ze zbyt dużą prędkością. Dlatego też w czwartkowy wieczór 24 maja odbyło się spotkanie z mieszkańcami i miejskim inżynierem ruchu podczas którego próbowano znaleźć kompromisowe rozwiązanie.

- Po konsultacjach z mieszkańcami podjęto decyzję o wysypaniu hałdy żwiru na skrzyżowaniu ul. Zwiadowców i Nad Wartą oraz ustawieniu barierek. To wszystko przez to, że po zamknięciu Kostrzyńskiej nadmierny ruch powodował dla mieszkańców tych ulic duże uciążliwości. Kierowcy pomimo ustawionych znaków drogowych nie stosowali się do wskazanych tras objazdów oraz zakazów dotyczących ograniczeń w tonażu i prędkości – tłumaczy Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gorzowie.

Tym samym, dojazd do ul. Nad Wartą będzie możliwy wyłącznie od ul. Dobrej, natomiast dojazd do ul. Zwiadowców, Piechoty, Rycerskiej, Tartacznej i przyległych możliwy będzie wyłącznie od strony Al. 11 Listopada i ul. Kostrzyńskiej.

Ankieta

Co sądzisz o zamknięciu przejazdu przez ulicę Zwiadowców?

  • Bardzo dobry pomysł, nie powinny tamtędy jeździć samochody.19.07%
  • Należy ograniczyć tam ruch, ale przejazd powinien pozostać.14.88%
  • To nie jest prywatna droga, każdy ma prawo nią jeździć51.91%
  • Nie jeżdżę tą drogą, nie mam zdania.14.15%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 813

W związku z licznymi pytaniami od naszych czytelników dotyczącymi legalności zamknięcia drogi publicznej, zwróciliśmy się do gorzowskiego magistratu o wyjaśnienie tej sytuacji.

- Głównym czynnikiem były względy bezpieczeństwa i bardzo duże natężenie ruchu na drogach nieprzystosowanych do tego (ograniczony pas drogowym, szerokość dróg, krętość, warunki widoczności itp.) Warto również dodać, że służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa w zakresie ruchu drogowego również wskazywały rozwiązanie z zamknięciem przejazdu jako najlepsze. Kurz nie był czynnikiem decydującym – takie informacje przekazał nam Rafał Krajczyński, Miejski Inżynier Ruchu.

Fotoreportaż


1/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

1/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

2/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

2/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

3/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

3/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

4/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

4/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

5/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

5/5 Hałda żwiru na Zwiadowców

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości