Koncepcja remontu SP nr 1 za 25 tys. zł

24 maja 2018, 11:03, ak
fot. archiwum
Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonanie koncepcji remontu Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie. Projekt ma być gotowy do 30 czerwca 2018 roku. Natomiast sam remont szkoły zostanie wykonany prawdopodobnie w 2019 roku.

Jeszcze w tym roku, podczas wakacyjnej przerwy zostanie wykonany doraźny remont klasy nr 22 i 27 w zniszczonej Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego w Gorzowie. Magistrat przeznaczył 64,5 tys. zł na pomalowanie ścian i sufitów oraz wymianę wykładziny podłogowej. Natomiast remont całej szkoły ma ruszyć prawdopodobnie w 2019 roku, o ile miasto otrzyma dofinansowanie z ZIT-ów. Dlatego magistrat ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji remontu SP nr 1, tak aby jeszcze w tym roku wybrać wykonawcę robót.

Do przetargu na przygotowanie projektu zgłosiło się aż 8 firm. Magistrat przeznaczył na ten cel 48 tys. zł, natomiast propozycje firm były bardzo zróżnicowane – najtańsza wynosiła 22 tys. zł, a najdroższa 74 tys. zł. Do przetargu zgłosiły się następujące firmy: PB Kaseton z Gorzowa za kwotę 62 730 zł, Autorskie Biuro Projektów Roman Mycka, Wiesław Gołacki z Gorzowa za 59 655 zł, Biuro Projektowe Vortex z Gorzowa za kwotę 61 500 zł, Biuro Projektów Organizacji i Zaopatrzenia Inwestycji Techplan z Żychlina za kwotę 25 tys. zł, firma Vostok Desing z Krakowa za kwotę 74 tys. zł, BDZ-desing Bartłomiej Dzieciątko ze Szczecina za kwotę 59 tys. zł, firma Granat Color ze Szczecina za kwotę 65,7 tys. zł oraz Inwestprojekt Poznań z Poznania za kwotę 22 017 zł.

Magistrat w wyniku analizy ofert wybrał firmę Biuro Projektów Organizacji i Zaopatrzenia Inwestycji Techplan, która zaproponowała 25 tys. zł. W uzasadnieniu czytamy, że z powodu rezygnacji z podpisania umowy najtańszej firmy, którą był Inwestprojekt Poznań, miasto postanowiło wybrać drugą z kolei najtańszą ofertę.

Koncepcja remontu SP nr 1 ma być gotowa do 30 czerwca 2018 roku i ma objąć wszystkie prace remontowe i modernizacyjne na podstawie programu prac konserwatorskich oraz roboty, które będą mogły uzyskać dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych w ramach termomodernizacji. Ponadto projekt powinien uwzględnić odwodnienie terenu wokół budynku, wymianę sieci oświetleniowych, sanitarnych oraz kanalizacji sanitarnej i wentylacji. Prace mają objąć również wymianę i renowację stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie stropu na strychu, roboty tynkarsko-malarskie klas i korytarzy. Roboty mają zostać przeprowadzone piętrami. Miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Ponadto firma Techplan będzie a oszacować m.in. koszty modernizacji budynku uwzględniając program prac konserwatorskich i ceny na potrzeby konserwacji zabytków czy też uwzględnić sposób naprawy popękanej elewacji.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości