Wiadomości

Koncepcja remontu SP nr 1 za 25 tys. zł

24 maja 2018, 11:03, ak
fot. archiwum
Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonanie koncepcji remontu Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie. Projekt ma być gotowy do 30 czerwca 2018 roku. Natomiast sam remont szkoły zostanie wykonany prawdopodobnie w 2019 roku.

Jeszcze w tym roku, podczas wakacyjnej przerwy zostanie wykonany doraźny remont klasy nr 22 i 27 w zniszczonej Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego w Gorzowie. Magistrat przeznaczył 64,5 tys. zł na pomalowanie ścian i sufitów oraz wymianę wykładziny podłogowej. Natomiast remont całej szkoły ma ruszyć prawdopodobnie w 2019 roku, o ile miasto otrzyma dofinansowanie z ZIT-ów. Dlatego magistrat ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji remontu SP nr 1, tak aby jeszcze w tym roku wybrać wykonawcę robót.

Do przetargu na przygotowanie projektu zgłosiło się aż 8 firm. Magistrat przeznaczył na ten cel 48 tys. zł, natomiast propozycje firm były bardzo zróżnicowane – najtańsza wynosiła 22 tys. zł, a najdroższa 74 tys. zł. Do przetargu zgłosiły się następujące firmy: PB Kaseton z Gorzowa za kwotę 62 730 zł, Autorskie Biuro Projektów Roman Mycka, Wiesław Gołacki z Gorzowa za 59 655 zł, Biuro Projektowe Vortex z Gorzowa za kwotę 61 500 zł, Biuro Projektów Organizacji i Zaopatrzenia Inwestycji Techplan z Żychlina za kwotę 25 tys. zł, firma Vostok Desing z Krakowa za kwotę 74 tys. zł, BDZ-desing Bartłomiej Dzieciątko ze Szczecina za kwotę 59 tys. zł, firma Granat Color ze Szczecina za kwotę 65,7 tys. zł oraz Inwestprojekt Poznań z Poznania za kwotę 22 017 zł.

Magistrat w wyniku analizy ofert wybrał firmę Biuro Projektów Organizacji i Zaopatrzenia Inwestycji Techplan, która zaproponowała 25 tys. zł. W uzasadnieniu czytamy, że z powodu rezygnacji z podpisania umowy najtańszej firmy, którą był Inwestprojekt Poznań, miasto postanowiło wybrać drugą z kolei najtańszą ofertę.

Koncepcja remontu SP nr 1 ma być gotowa do 30 czerwca 2018 roku i ma objąć wszystkie prace remontowe i modernizacyjne na podstawie programu prac konserwatorskich oraz roboty, które będą mogły uzyskać dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych w ramach termomodernizacji. Ponadto projekt powinien uwzględnić odwodnienie terenu wokół budynku, wymianę sieci oświetleniowych, sanitarnych oraz kanalizacji sanitarnej i wentylacji. Prace mają objąć również wymianę i renowację stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie stropu na strychu, roboty tynkarsko-malarskie klas i korytarzy. Roboty mają zostać przeprowadzone piętrami. Miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Ponadto firma Techplan będzie a oszacować m.in. koszty modernizacji budynku uwzględniając program prac konserwatorskich i ceny na potrzeby konserwacji zabytków czy też uwzględnić sposób naprawy popękanej elewacji.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości