Chcesz elektryfikacji linii kolejowej nr 203? Wypełnij ankietę

10 maja 2018, 17:16, ak
fot. gorzowianin.com
Mieszkańcy Gorzowa od dawna mówią o tym, że chcieliby elektryfikacji linii kolejowej nr 203. Teraz jest to bardziej prawdopodobne, niż kiedykolwiek wcześniej. PKP PLK planuje przeprowadzenie prac na linii kolejowej i pyta o zdanie mieszkańców w internetowej ankiecie.

PKP Polskie Linie Kolejowe planuje przeprowadzenie prac na linii kolejowej przebiegającej przez Gorzów Wielkopolski w ramach projektu pn. Prace na liniach kolejowych 18 i 203 na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn. Pod koniec stycznia 2018 roku została podpisana umowa na wykonanie studium wykonalności, czyli opracowania mającego pokazać czy elektryfikacja linii 203 na odcinku Piła – Krzyż – Gorzów – Kostrzyn nad Odrą ma sens, ile będzie kosztować i czy w ogóle jest na nią zapotrzebowanie. Co istotne, nie była to umowa na samą elektryfikację linii.

Jak podkreśla PKP PLK obecnie analizowane są warianty o różnym zakresie prac - od niewielkich modyfikacji do umożliwiających zwiększenie prędkości i ilości kursujących pociągów. Dlatego też PKP PLK prosi mieszkańców o wypełnienie ankiety. ANKIETĘ MOŻECIE WYPEŁNIĆ TUTAJ.

W internetowej ankiecie PKP PLK pyta się czy jest potrzeba zmian lokalizacji przystanków i stacji kolejowych oraz budowy nowy, a także czy są przejazdy kolejowo-drogowe, które należy zlikwidować i zastąpić je wiaduktami. Natomiast w ostatnim szóstym pytaniu są inne wnioski związane z poprawą jakości transportu kolejowego na terenie naszego miasta i tutaj właśnie możemy wpisać potrzebę elektryfikacji linii kolejowej nr 203.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości