Wiadomości

Paliwo w Gorzowie już po 5 złotych!

10 maja 2018, 11:52, red
Minęły czasy, kiedy ceny paliw w naszym mieście były stabilne. W czerwcu ubiegłego roku, za litr benzyny bezołowiowej płaciliśmy od 4,17 do 4,40. Teraz, na niektórych stacjach w Gorzowie cena litra benzyny przekroczyła magiczną kwotę 5 złotych.

W czerwcu 2017 w Gorzowie, na markowych stacjach paliw litr benzyny bezołowiowej mogliśmy kupić mniej więcej za 4 zł 40 groszy. Olej napędowy kosztował 10 groszy mniej. Takie dane podaje facebookowy profil Tańsze paliwo w Gorzowie. Jeżeli przyjrzymy się zestawieniom umieszczanym na tym profilu, widać, że ceny w ciągu wielu miesięcy zmieniały się nieznacznie. Przez kilka miesięcy litr bezołowiówki podrożał o 20 groszy.

Dziś o takiej sytuacji możemy tylko pomarzyć. Ceny paliw zmieniają się praktycznie codziennie. Magiczną barierę 5 złotych przekroczyły już stacje koncernu BP. Według zestawienia dostępnego na naszej stronie internetowej najdrożej jest na Grobla i Kasprzaka. Tam za litr PB95 zapłacimy 5,07-5,09 zł. Tuż przed (czyli 4,99) są stacje Circle K oraz PKN Orlen. Mniej zapłacimy oczywiście na mniejszych stacjach – Tesco, OTL, Intermarche, czy Policyjna – za litr benzyny bezołowiowej wołają od 4,75 do 4,79.

Nieco mniej zapłacą oczywiście właściciele diesli, chociaż w tym przypadku cena również dobija, lub nieznacznie przekracza barierę 5 złotych. Najtaniej jest na stacji OTL (4,66/litr), a najdrożej na BP na Grobla (5,06 zł/litr).

Natomiast jeżeli chodzi o LPG, tu również doszło do przekroczenia progu 2 zł. W Gorzowie nie ma już stacji, na której zatankujemy LPG poniżej tej kwoty. Najdrożej jest na BP, Neo. Tam litr gazu to wydatek nawet 2,23 zł.

Aktualne ceny paliw można sprawdzać na bieżąco na naszej stronie internetowej, w zakładce PALIWA. Zachęcamy też do samodzielnej aktualizacji cen paliw. Dla najbardziej aktywnych uczestników przygotowaliśmy bony paliwowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości