Wiadomości

Złodziej z wyrzutami sumienia. Napisał list z przeprosinami [film]

21 kwietnia 2018, 21:35, ak
Pod koniec marca pod osłoną nocy doszło do kradzieży telewizora z jednej ze szkół w Gorzowie. Po trzech tygodniach złodziej dobrowolnie oddał sprzęt i napisał list z przeprosinami, w którym tłumaczy się, że był pijany i jest mu wstyd. Natomiast gorzowska policja cały czas szuka złodzieja.

W nocy soboty 24 marca na niedzielę 25 marca doszło do włamania do Zespołu Szkół nr 13 w Gorzowie. Jak podaje Gazeta Lubuska szkolny monitoring zarejestrował dwie osoby – jedna czekała pod rusztowaniem, druga wspięła się po rusztowaniu i na pierwszym piętrze wyłamała okno. Po tym, jak zamaskowany mężczyzna wszedł do środka, wyrwał z mocowania zawieszony pod sufitem 55-calowy telewizor na którym były wyświetlane szkole wiadomości.

Dyrekcja szkoły zgłosiła sprawę na policję. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła monitoring oraz wszelkie ślady pozostawione na oknie i ścianie. Skradzionego telewizora było tym bardziej żal, że był ufundowany przez rodziców uczniów.

W środowy poranek 18 kwietnia, jeszcze przez otwarciem placówki woźna zauważyła przed głównym wejściem do szkoły dużą paczkę. O znalezisku została poinformowana dyrektorka szkoły, która wezwała na miejsce policję. Po otwarciu kartonu, okazało się, że w środku jest skradziony trzy tygodnie wcześniej telewizor, ale nie tylko.

- W kartonie oprócz bardzo ładnie zapakowanego telewizora, znajdował się również list. Jak się okazało był to list z przeprosinami, który zaczynał się słowami „To ja, złodziej. Oddaję telewizor, ponieważ mam wyrzuty sumienia. Ukradłem ten telewizor pod wpływem alkoholu, czego bardzo się wstydzę”. List był bardzo ładnie napisany, poprawnym językiem polskim. Dało się z niego wyczytać, że złodziej ma dylematy i jest rozbity emocjonalnie, bo z jednej strony kradnie, a z drugiej strony oddaje i przeprasza. W całej swojej karierze jeszcze z czymś takim się nie spotkałam - opowiada Jolanta Sikora, dyrektor Zespołu Szkół nr 13 w Gorzowie.

Szkoła cieszy się z odzyskania sprzętu, jednak martwi się uszkodzonymi mocowaniami, które zostały uszkodzone podczas kradzieży oraz zniszczonym oknem, które zostało świeżo wstawione. Natomiast policja podkreśla, że oddanie telewizora przez złodzieja nie kończy sprawy.

- Złodziej dostał się do szkoły przez rusztowanie i narobił szkód na łączną kwotę około 9 tysięcy złotych. Od tamtego momentu pracowaliśmy nad tą sprawą i cały czas pracujemy, ponieważ zwrócenie sprzętu nie kończy sprawy. Mężczyzna wciąż odpowiada za kradzież z włamaniem, dlatego też cały czas policjanci pracują nad tą sprawą - komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości